Britain Dalton

Britain Dalton

Celé jméno: Britain Dalton
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Heroes, X-men, Star Wars – Epizoda I

Datum narození: 12.12.2001 (22 let)

Britain Dalton je americký herec, který přišel k herectví úplně náhodou. Jendou na ulici ukazoval skupince lidí karetní trik, kdy si toho všiml i jeho kamarád ze školy. Ten Britaina přemluvil, aby šel na konkurz v jednom univerzitním filmu. A Dalton následně roli skutečně získal a od té doby se chtěl věnovat už jen pouze a pouze herectví. Někdy stačí opravdu málo.

Dalton se poprvé objevil v seriálu Myšlenky zločince, kde se jednalo pouze o epizodní roli. Většina lidí bude znát jeho hlas díky hře Uncharted: A Thief's End, kde propůjčil hlas mladému Nathanu Drakeovi. Dalton je tak kromě herce taktéž úspěšným dabérem. Za zmínku taktéž stojí film Thumper či televizní seriál Goliath.

Dalton se taktéž objevil ve filmu Ready Player One, kde si ho vyhlédl známý režisér Steven Spielberg. Ten již má blízko k Jamesovi Cameronovi, tudíž cesta k Avatarovi, kdy režisér potřeboval obsadit dětské představitele Na'vi, byla poměrně snadná. Železný Jim Daltonovi věnoval roli La'oka, biologického syna Jakea a Neytiri, který je pro budoucnost celé značky a série velice důležitý.

Zdroj: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avatar Lo'ak 2022 2022 1

Filtr seriálů