Brittany Ishibashi

Brittany Ishibashi

Celé jméno: Brittany Mariko Ishibashi
Místo narození: Orange County, Kalifornie, USA
Známé projekty: Želvy Ninja 2, Runaways

Datum narození: 2.11.1980 (43 let)

Brittany Ishibashi je americká herečka, která se narodila roku 1980. Pochází z Orange County, kde taktéž vyrůstala. Její otec Gerald Ishibashi byl hudebník a pořadatel koncertů, zatímco její matka Lisa Ishibashi byla zpěvačkou. Dále se zpěvu věnovala i její babička Mary Nomura.

Vzdělávala se na Jordan Elementary School, Santiago Middle School a El Modena High School. Během studia na University of California Los Angeles se věnovala divadlu, nicméně svou hereckou kariéru odstartovala už roku 1999, kdy byla ještě na střední škole. Má dvě mladší sestry, Briannu a Brooke, které se taktéž věnují herectví.

Už od začátku své kariéry získávala jednu roli za druhou, nicméně zpočátku se jí dařilo nacházet pouze epizodní role. Trochu déle vydržela například v seriálu E-Ring, kde se v letech 2005–2006 objevila jako Ashley Nakahino. Poté měla výraznější vedlejší roli v seriálu Ghostfacers.

Roku 2012 si zahrála jednu z předních rolí minisérie Political Animals a poté zamířila do vedlejší role seriálu Emily Owens M.D. Roku 2016 se dokázala prosadit jako padouch Karai, kterou si zahrála ve filmu Želvy Ninja 2. Svou jednoznačně největší roli získala roku 2017, kdy byla obsazena do seriálu Runaways jako Tina Minoru. Zde vystupovala až do roku 2019 a patřila tu k hlavnímu obsazení. Během toho se věnovala například seriálům Grace and Frankie či Hawaii Five-0.

Roku 2011 si vzala za muže Jeffa Horowitze, se kterým žije v Los Angeles. Spolu mají syna a dceru.

Foto: Hulu


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Runaways Tina Minoru 2017 2019 3

Filtr seriálů