Bronson Pinchot

Bronson Pinchot

Celé jméno: Bronson Alcott Pinchot
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Policajt v Beverly Hills, Perfect Strangers, Step by Step

Datum narození: 20.5.1959 (65 let)

Bronson Pinchot je americký herec, který se narodil roku 1959 v New Yorku. Jeho otec Henry Pinchot se živil jako knihař a byl ruského původu, zatímco jeho matka Rosina Pinchot se živila jako písařka a byla italského původu. Má mladšího bratra jménem Justin, který se taktéž věnuje herectví.

Brzy po jeho narození se rodina přestěhovala z New Yorku do Jižní Karolíny, kde Bronson vyrůstal. Studoval tu na South Pasadena High School, přičemž patřil mezi nejlepší studenty, a proto se mu podařilo získat stipendium na Yale Univerzity, kde se věnoval umění. Právě v této době si zahrál ve své vůbec první divadelní hře, díky čemuž se o něj začali zajímat agenti.

Svou první roli získal roku 1983, kdy byl obsazen do filmu Riskantní podnik, kde si zahrál Barryho. Hned rok poté se objevil v dnes již legendárním akčním krimi Policajt v Beverly Hills, kde si střihl Sergeho. Nutno dodat, že se po letech k této roli vrátil ještě jednou, a to v roce 1994, kdy byl natočen třetí díl, který se však již nesetkal s tak velkým úspěchem.

V dalších letech se dočkával poměrně velkých rolí, například roku 1985 se objevil ve filmu Po zavírací době či v seriálu Sara, kde si střihl Dennise Kempera. Poté se od roku 1986 pravidelně věnoval seriálu Perfect Strangers, kde až do roku 1993 hrál Balkiho Bartokomouse. Následovala ústřední role v seriálu The Trouble with Larry či vedlejší role ve hvězdně obsazeném filmu Pravdivá romance.

Nadcházející léta přinesla paletu různých rolí, objevil se například ve filmech Poslední večírek a Klub odložených žen. Čeští diváci ho znají především díky sitcomu Step by Step, ve kterém se roku 1997 představil jako francouzský kadeřník Jean-Luc Rieupeyroux.

I když se herec i nadále věnuje herecké kariéře, tak role v seriálu Step by Step byla jeho poslední velkou. Zájem o něj ztratili režiséři velkých filmů, a proto byl obsazován především do béčkových snímků. Spíše se začala více věnovat seriálům, ale ani v těch neměl nijak velké role.

Ústřední roli si například zahrál ve sci-fi komedii Meego, která však byla zrušena hned po první sérii. Po spoustě epizodních rolích se roku 2008 mihl v seriálu The Young and the Restless, kde v několika dílech ztvárnil Patricka Daltona. Jeho prozatím poslední větší rolí je postava ředitele George Hawthornea, kterého od roku 2018 hraje v seriálu Chilling Adventures of Sabrina. Dále zmiňme ještě to, že se objevil v pár dílech seriálů Ray Donovan a Lodge 49.

Na začátku své kariéry údajně odmítal role, ve kterých musel mít nějaký přízvuk, paradoxní však je, že když nad tímto svým pravidlem konečně zlomil hůl, tak se dočkal své první role. A ještě paradoxnější je to, že dodnes je znám především díky rolím, ve kterých má nějaký přízvuk. Nejčastěji je totiž obsazován do rolí Francouzů.

Roku 2002 byl přijat mezi zednáře, zamiloval si řecké sochařství a jeho osobní život je pro nás velkou neznámou, i když víme, že byl v polovině 80. let zasnoubený s herečkou Marcy Walker, kterou si však nikdy nevzal. Roku 2020 byl obviněn herečkou Rebecou Golden ze sexuálního obtěžování během natáčení seriálu Perfect Strangers, který se vysílal na přelomu 80. a 90. let.

Foto CC BY 2.0 Rob DiCaterino, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Step by Step Jean-Luc Rieupeyroux 1997 1997 1

Filtr seriálů