Carla Gugino

Carla Gugino

Celé jméno: Carla Gugino
Místo narození: Sarasota, Florida, USA
Známé projekty: The Haunting of Hill House, Spy Kids, Night At The Museum, Gerald's Game, Chicago Hope

Datum narození: 29.8.1971 (52 let)

Americká herečka Carla Gugino se narodila a Floridě, kterou ve dvou letech musela opustit kvůli svým rodičům, kteří mezi sebou měli jisté neshody. Carla proto cestovala od otce k matce, která se neustále stěhovala. Když byla s otcem, bydlela ve velkém sídle s bazénem a v létě mohla cestovat po Evropě, život s matkou jí akorát přinesl nikdy nekončící jízdu v dodávce. Budoucí filmová hvězda se nakonec usadila v Kalifornii, kde chvíli dělala modelku a později se nechala přetáhnout svou tetou na pole většího showbyznysu. Začala chodit na semináře, které ji připravily na hereckou dráhu.

V průběhu osmdesátých a devadesátých let začala vystupovat v epizodních rolí na různých celostátních stanicích. Publikum si jí začalo všímat po jejím výstupu v komedii Troop Beverly Hills, kde stanula vedle herečky Shelley Long. Na řadu přišla další role v komedii režiséra Steva Rashe Son in Law, kde byla spárována s hercem Paulem Shorem. Poté dostala nabídku od Bon Joviho, zdali by se neukázala v jeho videoklipu na píseň Always, na což herečka okamžitě kývla.

Embed from Getty Images

Na přelomu nového tisíciletí nastoupila do poslední série lékařského drama Chicago Hope, v němž ztvárnila doktorku Ginu Simonovou. O rok později dostala nabídku do role Ingrid Cortezové v rodinném dobrodružném filmu Spy Kids, který byl diváky natolik opěvován, že si vysloužil další dvě pokračování, v nichž Carla samozřejmě hostovala. V roce 2005 navázala spolupráci s Frankem Millerem, který ji postavil do svého velkého speciálního eventu, jenž měl představit filmové Sin City. O rok později se objevila vedle Bena Stillera v komedii Noc v muzeu.

Ke komiksové sféře se vrátila v roce 2009. V tu dobu totiž došlo ke filmovému zpracování jedné z nejlepších komiksových řad Alana Moorea Watchmen, v nichž ztvárnila postavu Sally Jupiter. O pár let později se setkala s mistrem hororu dnešní doby, s panem režisérem Mikem Flanaganem, který jí nabídl roli ve filmové adaptaci oblíbené kingovky Gerald's Game, kde si Carla střihla hlavní roli. S Flanaganem se potkala podruhé v hororové sérii The Haunting, jejíž první řada s podtitulem The Haunting of Hill House byla odvysílaná streamovací službou Netflix. Herečka si následně od hororu oddechla a vydala se do akčňáku San Andreas doplnit Dwayna Johnsona.

Foto: Getty Images


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Haunting of Hill House Olivia Crain 2018 2018 1
Wayward Pines Kate Hewson 2015 2016 2

Filtr seriálů