Carmen Moore

Carmen Moore

Celé jméno: Carmen Moore
Místo narození: Burnaby, Britská Kolumbie, Kanada
Známé projekty: Blackstone, Arctic Air, Second Chance

Datum narození: 24.12.1972 (51 let)

Carmen Moore je kanadská herečka, která se narodila roku 1972. Narodila se sice v Burnaby, ale vyrůstala v Coquitlamu. Vzdělávala se na Port Moody Senior Secondary School, přičemž ihned po studiu začala pracovat v místních divadlech. Na divadelní parkety si poprvé stoupla na začátku 90. let.

V polovině 90. let začala získávat své první role v seriálech a filmech. Dnes má na svém kontě spoustu rolí, nicméně většina z nich je menšího charakterů, a proto se nikdy nedokázala pořádně prosadit. Objevuje se především v různých seriálech, kde hraje epizodní role.

Větší vedlejší roli si zahrála například v seriálu Nothing Too Good for a Cowboy, kde se v letech 1999–2000 objevila jako Rita George. Následně měla výraznější role i v seriálech Wolf Lake, Tom Stone a Andromeda.

Roku 2005 se jí podařilo získat roli Simone v seriálu Godiva’s, kde vystupovala až do dalšího roku. Poté si zahrála například v seriálech Raven Tales, Flash Gordon a Caprica. Roku 2009 získala další velkou roli, objevila se totiž jako Leona Stoney v seriálu Blackstone. Zde vystupovala až do roku 2015.

Během toho si zahrála například v seriálu Arctic Air, kde ztvárnila Loreen Casseway. Poté měla výraznější vedlejší role v seriálech Second Chance, Arrow, Chesapeake Shores, Girlfriends' Guide to Divorce, Outlander, Nancy Drew, Cardinal, Vikings a The Flash.

Herečka je potomkyní původních amerických obyvatel, a proto často hraje indiánky. Má celkem dva byty, a proto jednu dobu bydlí ve Vancouveru a jednu dobu v Los Angeles. Kromě herectví se věnuje i kariéře producentky a režisérky, nicméně na svém kontě nemá příliš mnoho projektů.

Foto: CW


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Flash Kristen Kramer 2021 2023 3
Vikings Pekitaulet 2020 2020 1

Filtr seriálů