Cary-Hiroyuki Tagawa

Cary-Hiroyuki Tagawa

Celé jméno: Cary-Hiroyuki Tagawa
Místo narození: Tokio, Japonsko
Známé projekty: The Man in the High Castle, Revenge, Mortal Kombat

Datum narození: 27.9.1950 (73 let)

Tagawa se narodil v Tokiu. Jeho matka byla japonská herečka a otec (japonsko-amerického původu) příslušník americké armády. Kvůli tomu se rodina často stěhovala, až se nakonec usadila v Kalifornii. Herectví se začal Tagawa věnovat už na střední škole. Část svého vysokoškolského studia strávil na výměnném pobytu v Japonsku.

Ve filmu na sebe poprvé upozornil v roce 1987 ve snímku The Last Emperor, po němž následovala menší role v bondovce Licence to Kill. Většinou však ztvárňoval epizodní role ve známých seriálech jako MacGyver, Miami Vice či Star Trek: The Next Generation. Z vedlejších rolí se ale nevymanil ani ve filmu. Vidět jsme ho mohli třeba v Mortal Kombat, Tekken, Planet of the Apes z roku 2001, 47 Ronin a loni ve snímku Little Boy. Z posledních let stojí za zmínku jeho role v seriálech Revenge či Heroes. Nejvýraznější je ale jeho role ministra obchodu Tagomiho v seriálu The Man in the High Castle.

Kromě herectví se aktivně věnoval také bojovým uměním, působil i jako kaskadér a dokonce jako sportovní fyzioterapeut. Ovládá několik jazyků, kromě angličtiny a japonštiny mluví plynně i korejsky a španělsky. Má syna a dvě dcery.

Foto: Amazon Studios


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Man in the High Castle Nobusuke Tagomi 2015 2019 4

Filtr seriálů