Chris Elliott

Chris Elliott

Celé jméno: Christopher Nash Elliott
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Get a Life, Eagleheart, Schitt's Creek

Datum narození: 31.5.1960 (63 let)

Chris Elliott je americký herec, komik a scenárista, který se narodil roku 1960 v New Yorku. Jeho otcem je bývalý herec Bob Elliott a jeho matkou je bývalá modelka a televizní režisérka Lee Elliott. Vyrůstal v Upper East Side, a to společně se svými čtyřmi sourozenci. Má anglické, německé a skotské předky.

Poté, co se roku 1979 stal součástí Eugene O'Neill Theater Center, pronikl do světa herectví, kterého se už nepustil. Původně se věnoval především pracím za kamerami, ale postupně se dostával před ně. První role se dočkal roku 1982.

Znám je především díky svým komediálním rolím, protože se mnohem více věnuje jim. Na svém kontě má pořádné spoustu rolí, které tvoří jak ty seriálové, tak i filmové. Poprvé byl výrazně viděn v seriálu Get a Life, kde si v letech 1990–1992 zahrál Chrise Petersona.

Dále ho můžeme znát z komedií Na Hromnice o den více, Něco na té Mary je, Sněhová kalamita, Agent Bílá krvinka, Děsnej dupák a Učitelem z nouze. Znám je také díky filmové sérii Scary Movie, kde se objevil v několika dílech.

V letech 1994–1995 byl součástí legendárního komediálního pořadu Saturday Night Live, poté zamířil do seriálu The Naked Truth, kde si v letech 1997–1998 zahrál Bradleyho Crosbyho. Následnou velkou roli představuje Dogbert, kterého namluvil v seriálu Dilbert. Vidět jsme ho mohli i v seriálu Cursed, kde si v letech 2000–2001 zahrál Larryho Heckmana.

Po menších rolí v seriálu Everybody Loves Raymond a pořadu The Late Show with David Letterman se v letech 2009–2014 objevoval v seriálu How I Met Your Mother, kde ztvárnil Mickeyho. Během toho vystupoval i v seriálu Eagleheart, kde hrál Chrise Monsantu.

Roku 2015 se dočkal své doposud největší role, byl totiž obsazen do seriálu Schitt's Creek, kde začal hrát Rolanda Schitta. I během této role se však věnoval jiným seriálům. V menších rolích jsme ho mohli vidět například v projektech Thanksgiving, Graves či The Last Man on Earth.

Především ve 20. století se kromě herectví věnoval i psaní scénářů. Například v letech 1982–1988 pracoval na scénářích pořadu The Late Night with David Letterman. Poté pracoval i na seriálu Get a Life, ve kterém si i sám zahrál.

Herec napsal celkem čtyři knihy, ve kterých se zaměřil na humorné překrucování historie. Roku 1986 si vzal za manželku Paulu Niedert, se kterou se poznal během prací na pořadu The Late Night with David Letterman. Spolu mají dcery Abby a Bridey. Obě se potatily, protože jsou herečkami i komičkami.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Last Man on Earth Glenn 2017 2017 1
How I Met Your Mother Mickey Aldrin 2009 2014 5

Filtr seriálů