Abby Elliott

Abby Elliott

Celé jméno: Abigail Elliott
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Saturday Night Live, Odd Mom Out, Indebted

Datum narození: 16.6.1987 (36 let)

Abby Elliott je americká herečka, která se narodila roku 1987 v New Yorku. Je dcerou herce a komika Chrise Elliotta a lovkyně talentů Pauly Niedert a má mladší sestru Bridey Elliott, která je taktéž herečkou. Herectví má očividně v krvi, protože už i její dědeček Bob Elliott se živil jako komik.

Brzy po narození začala žít ve Wiltonu. Studovala na Immaculate High School v Danbury, kde se věnovala hraní v divadelních hrách a muzikálech. Po dokončení střední školy nastoupila na Marymount Manhattan College, ale během prvního semestru školy nechala.

Jakmile nechala školy, začala navštěvovat kurzy herectví a roku 2006 se z ní stala profesionální herečka. Výrazně jí pomohlo účinkování v komediálním pořadu Saturday Night Live, ve kterém vystupovala v letech 2008–2012.

Během toho se podílela i na projektech King of the Hill, UCB Comedy Originals, The Midnight Show, The Assistant a CollegeHumor Originals. Kromě toho se objevila i ve filmech Hlavně nezávazně a Kde je Albert?

Výrazně na sebe dokázala upozornit rolí Jeanette, kterou si v letech 2013–2014 zahrála v sitcomu How I Met Your Mother. Po poměrně výrazné roli v romantické komedii Sex Ed začala od roku 2015 vystupovat v seriálu Odd Mom Out jako Brooke Von Weber. Zde vydržela až do roku 2017.

V poslední době se věnuje i dabování, namluvila například postavy v animovaných seriálech Home: Adventures with Tip & Oh či Star vs. the Forces of Evil. Roku 2020 hrála v seriálu Indebted, kde ztvárnila Rebeccu.

V letech 2010–2011 chodila s hercem Fredem Armisenem, se kterým se poznala na natáčení Saturday Night Live. Následně začala chodit se scenáristou Billem Kennedym, kterého si roku 2016 vzala za muže. Později se jim narodila dcera Edith Pepper Kennedy.

Foto: Bravo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Bear Natalie “Sugar” Berzatto 2022 2
How I Met Your Mother Jeanette Peterson 2013 2014 2

Filtr seriálů