Chris Klein

Chris Klein

Celé jméno: Frederick Christopher Klein
Místo narození: Hinsdale, Illinois, USA
Známé projekty: Prci, prci, prcičky, Svět podle Lelanda, Wilfred, The Flash

Datum narození: 14.3.1979 (45 let)

Chris Klein je známý americký herec, který se narodil roku 1979. Narodil se a vyrůstal ve státě Illinois. Je druhým ze tří dětí Freda a Teresy Kleinových. Otec se živil jako inženýr, zatímco jeho matka pracovala ve školce jako učitelka. Má starší sestru Debbie a mladšího bratra Timothyho. Po rodičích má německé, irské a anglické předky.

K herectví se poprvé dostal v chicagském divadle. Když mu bylo třináct let, tak se se svou rodinou přestěhoval do Omahy v Nebrasce, kde chodil na Millard West High School. Zde se kromě hraní v divadelních hrách věnoval i plavání. V posledním ročníku ho oslovil režisér Alexander Payne, který mu nabídl roli ve filmu Kdo s koho. Právě role Paula Metzlera, kterého si tu zahrál, je jeho vůbec první profesionální.

Nejznámější je však díky své roli, kterou si roku 1999, tedy ve stejném roce, kdy byl film Kdo z koho v kinech, zahrál ve filmu Prci, prci, prcičky. V tomto filmu o nadržených studentech se objevil jako Chris Ostreicher, který se objevil i v následném pokračování. Původně se měl objevit i ve třetím díle, ale nakonec z něj byl vyškrtnut kvůli příliš velkému množství postav, které se ve filmu měly objevit. Vrátil se však roku 2012, kdy měl svou premiéru další díl, Prci, prci, prcičky: Školní sraz.

Následující roky se věnoval především filmům, kde měl hlavní nebo podstatné vedlejší role. Zahrál si například ve snímcích Nejpevnější pouto, Řekni, že to tak není, Údolí stínů, Rollerball, Svět podle Lelanda, Miluji tě k sežrání, Dlouhý víkend, The Good Life, Den zlomu, Street Fighter: Legenda z Hong Kongu, Neznámí autoři a Out of the Burning Blue.

Co se týče seriálů, tak roku 2008 se objevil v Welcome to the Captain, kde ztvárnil Martyho Tannera. Dále namluvil postavu v Tron: Uprising, zahrál si Drewa v seriálu Wilfred a od roku 2018 hraje hlavního padoucha Cicadu v seriálu The Flash.

V letech 2000–2005 chodil se slavnou herečkou Katie Holmes, se kterou se dokonce zasnoubil, nicméně se pár nakonec rozešel. Roku 2011 poznal Lainu Rose Thyfault, která pracuje u cestovní agentury. Pár se vzal roku 2015. Nyní vychovávají syna Fredericka Eastona Kleina a dceru Islu Rose Klein.

Kvůli pití alkoholu se hned několikrát dostal do problémů. Kvůli jezdění pod vlivem byl roku 2005 zatčen policií. K něčemu podobnému došlo i o pět let později. Právě roku 2010 se začal léčit a uvědomil si, že to, co dělal, bylo špatné. Od té doby se nedostal do podobných problémů.

Foto CC BY-SA 2.0 Eva Rinaldi, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Sweet Magnolias Bill Townsend 2020 1
The Flash Orlin Dwyer 2018 2019 1

Filtr seriálů