Chris Parnell

Chris Parnell

Celé jméno: Thomas Christopher Parnell
Místo narození: Memphis, Tennessee, USA
Známé projekty: Saturday Night Live, Archer, 30 Rock, Suburgatory

Datum narození: 5.2.1967 (56 let)

Chris Parnell je americký herec, komik a dabér, který se narodil roku 1967 v Memphisu. Narodil se Jacku Parnellovi, který se živil jako moderátor v rádiu. Vzdělával se na Southern Baptist Educational Center, odkud zamířil na Germantown High School.

O tom, že chce být hercem, věděl už od svých 17 let, a proto studoval na University of North Carolina School of the Arts, kde se zaměřoval právě na herectví. Po vystudování zamířil do Houstonu, kde se pokusil rozjet svou kariéru, ale neslavil tu nijak velký úspěch. Na rok se proto vrátil domů, přičemž poté zamířil do Los Angeles.

Původně se věnoval hraní v divadlech, přičemž byl od roku 1992 součástí Groundlingů, tedy improvizační školy. Následně vystupoval i v reklamách a měl různé hostující role. Kariéru v seriálech a filmech odstartoval až roku 1996.

Větších rolí se dočkal především v seriálech, nicméně se objevil i v několika filmech. Zmiňme například jeho účast na snímcích Neuvěřitelný život rockera Coxe a Zásnuby na dobu neurčitou. První větší seriálovou roli si zahrál roku 2008 v seriálu Miss Guided.

Nejznámější je díky pořadu Saturday Night Live, kde vystupoval v letech 1998–2012 v různých rolích. Právě zde byl patřičně odhalen jeho herecký talent, protože byl schopný ztvárnil kdejakou roli. Během toho se věnoval i seriálu 30 Rock, kde v letech 2006–2013 vystupoval jako Dr. Leo Spaceman.

Svou další velkou roli získal roku 2011, kdy byl obsazen do jedné z hlavních rolí seriálu Suburgatory. Vystupoval tu až do roku 2014 jako Fred Shay. Kromě toho se objevil i v seriálech Big Lake, Eureka, I Just Want My Pants Back, Happy Together, Drunk History a Grown-ish.

Zhruba od roku 2009 je znám především jako dabér. V tomto roce byl totiž obsazen do role Cyrila Figgise, kterého dabuje v seriálu Archer. Dále jsme jeho hlas mohli zaslechnout v seriálech Electric City, WordGirl, TripTank, Dawn of the Croods, The Mr. Peabody & Sherman Show, Nature Cat, Family Guy, Rick and Morty, Elena of Avalor či American Dad!

Herec si velmi cení svého osobního života, a proto toho o něm moc nevíme. Aktuálně žije se svou ženou v Los Angeles, kde vychovávají své dvě děti.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Rick and Morty Jerry Smith 2013 4
Eureka Noah Drummer 2010 2011 2
Archer Cyril Figgis 2009 2022 13

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů