Christian Camargo

Christian Camargo

Celé jméno: Christian Camargo
Místo narození: New York City, USA
Známé projekty: Dexter, Penny Dreadful, See

Datum narození: 7.7.1971 (53 let)

Christian se narodil se jménem Christian Minnick jako syn herečky Victorie Wyndham a Wendella Minnicka. Je vnukem mexického-amerického herce Ralpha Camarga, který své dcery přiměl k tomu, aby si změnily příjmení na něco více anglického, aby měly ve filmovém průmyslu větší možnosti. Když se do stejného průmyslu dostal Christian, rozhodl se své jméno změnit z Minnicka na Camarga, protože je hrdý na svůj mexicko-americký původ a pociťoval, že tohle jméno je spjaté s hereckou profesí.

Christian chodil na Juilliard School, kde byl členem divadelní skupiny Group 25. V roce 1996 začal působit na Broadwayi. Odsud pokračoval do Anglie do londýnského Shakespeare's Globe Theatre. Zde se seznámil se svou budoucí ženou Juliet Rylance, se kterou se oženil v roce 2008.

Christian pokračoval se svou divadelní kariérou nadále, ale zároveň se začal věnovat i televiznímu a filmovém průmyslu. Během let 2006 až 2011 se objevil v několika dílech seriálu Dexter. V roce 2010 byl obsazen jako Eleazar do posledních dvou dílu série Stmívání. V roce 2013 napsal a zrežíroval film Days and Nights, který byl uveřejněn o rok později, a v témže roce si ještě zahrál v seriálu Haven. V roce 2016 si zahrál Drákulu v poslední sérii seriálu Penny Dreadful a v roce 2019 obdržel jednu z hlavních rolí v seriálu See.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
See Tamacti Jun 2019 2022 3
Dexter Brian Moser 2006 2006 1

Filtr seriálů