Christine Lakin

Christine Lakin

Celé jméno: Christine Helen Lakin
Místo narození: Dallas, Texas, USA
Známé projekty: Step by Step, Family Guy, Hollywood Darlings

Datum narození: 25.1.1979 (45 let)

Christine Lakin je americká herečka, která se narodila roku 1979 v Dallasu, a to rodičům Jamesi Daleyu Lakinovi a Karen Niedwick, přičemž se často s nimi jako malá stěhovala. Rodina se nakonec usadila v Atlantě, kde Christine započala svou kariéru už ve svých deseti letech.

Po úvodních reklamách a malinkých rolích byla obsazena do jedné z hlavních rolí amerického sitcomu Step by Step, kde se od roku 1991 objevovala jako Al Lambert. Hrála tu až do roku 1998, kdy byl seriál ukončen, a právě díky této roli se dokázala proslavit. Za svou roli byla nominována na několik cen a během natáčení navštěvovala střední školu, kterou dokončila roku 1997.

Herečka měla před sebou velkou budoucnost, té se však nakonec nedočkala. Dosud se sice herectví věnuje, nicméně její roli v seriálu Step by Step už nic nepřekoná, a proto bude nejznámější právě díky postavě Al.

Zmiňme však její další vetší projekty. Hned po konci seriálu Step by Step získávala pouhé epizodní role v různých seriálech. Nutno však dodat, že v té době se věnovala studiu na vysoké škole, kterou dokončila roku 2003.

Sem tam propůjčila svůj hlas nějaké postavě z videoher a ani ve filmech neměla nijak velký úspěch. Zmiňme například její působení ve snímcích Záhadná žena: Na první pohled, Kráska a Ošklivka, Super Capers a The Frankenstein Theory, ve kterým sice měla větší role, nicméně tyto filmy se vůbec nepovedly.

Po roce 2008 se jí však dařilo získávat trochu výraznější seriálové role. První větší si střihla v letech 2008–2009 v seriálu Valentine, poté si ještě zahrála v Rita Rocks, Stevie TV, TripTank a Melissa & Joey. Hlavní roli se jí podařilo získat v dokumentární minisérii Lovin' Lakin, kde si zahrála sama sebe. Dále se ještě v letech 2017–2018 věnovala hraní v seriálu Hollywood Darlings, kde hrála taktéž sebe.

Jak již bylo napsáno, znát ji můžeme i díky jejímu hlasu. Kromě videoher propůjčila svůj hlas hlasatelce Joyce Kinney v seriálu Family Guy, kterému se věnovala v letech 2009–2019. Poté jsme ji ještě v letech 2014–2017 mohli slyšet v seriálu Clarence.

Herečka si roku 2014 vzala za muže herce Brandona Breaulta a roku 2016 se jim narodila dcera Georgia James. Jejich druhé dítě, tentokrát syn Baylor, se narodil roku 2018.

Foto: Roadside Attractions


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Family Guy Joyce Kinney 2010 2021 10
Step by Step Al Lambert 1991 1998 7

Filtr seriálů