Christopher McDonald

Christopher McDonald

Celé jméno: Christopher McDonald
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Thelma & Louise, Quiz Show, Happy Gilmore

Datum narození: 15.2.1955 (69 let)

McDonald se narodil v New Yorku, Patricii, profesorce ošetřovatelství a realitní agentce, a Jamesi R. McDonaldovi, pedagogovi a řediteli střední školy. On a jeho sourozenci vyrůstali v Romulu v New Yorku. Vystudoval Romulus Central School v roce 1973 a později získal titul na Hobart College v New Yorku, kde hrál fotbal. Byl také členem Kappa Alpha Society. Jeho mladší bratr, herec a zpěvák Daniel McDonald zemřel na rakovinu mozku v únoru 2007. Je prominentním fanouškem Buffalo Bills a přítelem bývalého quarterbacka Bills Jima Kellyho.

McDonald byl zasnoubený s kolegyní z filmu Thelma a Louise Geenou Davis v polovině 80. let až do roku 1985, kdy ho opustila kvůli Jeffu Goldblumovi. McDonald potkal herečku Lupe Gidley v roce 1989, když spolu vystupovali v divadelní produkci v Novém Mexiku. Vzali se v roce 1992 a mají tři dcery a jednoho syna.

McDonald má řadu filmových a televizních rolí, často vystupuje jako herec ve vedlejší roli a často ztvárňuje padouchy. Kromě výše uvedených má na kontě také Grease 2, The Boys Next Door, Thelma & Louise, Grumpy Old Men, Celtic Pride, Quiz Show, Flubber, The Faculty, The Perfect Storm a Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams. V roce 1994 si zahrál ve filmu Terminal Velocity jako agresivní ruský mafiánský padouch.

V televizi, spolu s hlavní rolí v televizním seriálu Family Law a opakujícími se rolemi v North Shore, Veronica's Closet, Good Advice a Harry's Law, McDonald také hostoval v Matlock, Cheers, Riptide, Knight Rider, The Sopranos a Star Trek: The Next Generation jako poručík Richard Castillo.

V roce 2021 se připojil k obsazení Hacks na HBO Max jako Marty, majitel kasina v Las Vegas. V květnu 2021 byl obsazen do nadcházející série Disney+ Secret Invasion, odehrávající se v Marvel Cinematic Universe. Premiéra je naplánována na rok 2022.

Foto: Instagram Christophera McDonalda


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Hacks Marty Ghilain 2021 2

Filtr seriálů