Geena Davis

Geena Davis

Celé jméno: Virginia Elizabeth Davis
Místo narození: Wareham, Massachusetts, USA
Známé projekty: Beetlejuice, Grey's Anatomy, The Exorcist

Datum narození: 21.1.1956 (68 let)

Geena Davis se narodila roku 1956 v americkém městě Wareham. Její rodiče William F. Davis a Lucille Cook pocházeli z malého města ve Vermontu. Má bratra Danfortha, který pracuje jako geotechnik v Las Vegas. Geena je především známá jako herečka, filmová producentka a bývalá modelka.

Už od dětství snila Geena o tom, že se stane herečkou. Po střední škole nastoupila na New England College v New Hampshire, odkud o rok později přestoupila na Boston University. Zde vystudovala obor herectví. V roce 1979, poté co odpromovala, se přesunula do New Yorku, kde započala svou kariéru jako prodavačka a číšnice. Dále také pracovala v obchodě Ann Taylor. Poté si herečka ještě prošla modelingem až se dostala k první větší roli ve filmu Toosie.

Geena se také proslavila v roli Barbary Maitland v komedii Tima Burtona, Beetlejuice. Geena Davis obdržela za roli ve filmu The Accidental Tourist Oscara za Nejlepší herečku ve vedlejší roli. Mezi další Geeniny známější filmy patří Ostrov hrdlořezů, Thelma & Louise a Myšák Stuart Little.
 

Foto CC BY 2.0 itupictures, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Exorcist Angela Rance 2016 2016 1
Grey's Anatomy Nicole Herman 2014 2015 1

Filtr seriálů