Claire Foy

Claire Foy

Celé jméno: Claire Foy
Místo narození: Stockport, Velká Británie
Známé projekty: Wolf Hall, The Crown, Crossbones

Datum narození: 16.4.1984 (39 let)

Claire se narodila se ve Stockportu a vyrůstala v Leedsu a v Manchesteru. Má dva starší sourozence, její rodiče se rozvedli, když jí bylo osm let. Studovala na Aylesbury High School a také na Liverpool John Moores University, kde měla jako hlavní obor divadelní a filmovou vědu. Zúčastnila se jednoletého kurzu na Oxford School of Drama. V prosinci 2014 se provdala za hereckého kolegu Stephena Campbella Moorea a v únoru 2015 porodila první dítě.

Jejím první větší rolí byla Amy Dorrit v minisérii BBC Little Dorrit. Zahrála si v Royal National Theatre, na divadle se také zhostila role Lady Macbetsh po boku Jamese McAvoye. V roce 2011 si zahrála v dobrodružném fantasy Season of Witch s Nicolasem Cagem a v hlavní roli se objevila v minisériích Upstairs Downstairs a The Promise. Do podvědomí televizních diváků se zapsala rolí Kate Balfour v Crossbones, ale hlavně jako Anna Boleynová ve Wolf Hall. Její nejnovější rolí je královna Alžběta II. v netflixovském dramatu The Crown.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Crown Královna Alžběta II. (1947 - 1964) 2016 2022 4
Wolf Hall Anna Boleynová 2015 2015 1
Crossbones Kate Balfour 2014 2014 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů