Claire Holt

Claire Holt

Celé jméno: Claire Rhiannon Holt
Místo narození: Brisbane, Queensland, Austrálie
Známé projekty: The Vampire Diaries, The Originals, Aquarius

Datum narození: 11.6.1988 (36 let)

Claire Holt je australská herečka, která se narodila roku 1988. Hraní studovala již od mala na škole a pak si soukromě zdokonalovala svoje schopnosti. Seriál H2O: Just Add Water, ve kterém hraje mořskou pannu Emmu Gilbert, je její první seriálovou rolí, ale v žádném případě to není její první zkušenost před kamerou.

Již dříve pracovala např. pro Dreamworld. Claire maturovala v roce 2005 a co se týče budoucnosti, plánuje ještě vystudovat vysokou školu. Claire ráda nakupuje, sleduje filmy s přáteli a ráda plave. Dokonce má černý pás v Thai-kwon-du. Dále také hraje vodní pólo, volejbal, umí hrát na piano a kytaru a ráda zpívá. Nicméně v současné době jí baví hraní.

Co se týče hraní, tak zprvu se objevila v několika reklamách a až potom se začala věnovat seriálu H2O: Just Add Water. Roku 2011 jsme ji mohli vidět v pěti epizodách seriálu Pretty Little Liars, kde ztvárnila postavu Samary Cook. Téhož roku se dočkala své zatím největší role, protože ji byla nabídnuta postava Rebeky Mikaelson v seriálu The Vampire Diaries. Roli přijala, i když netušila, že se její postava jednou z hlavních a získá dokonce svůj vlastní seriál, který byl realizován až roku 2014 – The Originals. Další zajímavou roli získala v dobovém dramatu Aquarius.

Abychom se zde nevěnovali jen její seriálové kariéře, tak je ještě dobré zmínit účast ve dvou filmech. První filmové role se dočkala roku 2009 ve filmu Messengers 2: The Scarecrow a druhé roku 2012 ve filmu Smutný jako jazz, kde ztvárnila jednu z hlavních postav, Penny.

Foto CC BY-SA 2.0 MingleMedi­aTVNetwork, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Aquarius Charmain Tully 2015 2016 2
The Originals Rebekah Mikaelson 2013 2018 5
The Vampire Diaries Rebekah Mikaelson 2011 2014 3

Filtr seriálů