Colin Salmon

Colin Salmon

Celé jméno: Colin Salmon
Místo narození: Bethnal Green, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Resident EvilArrow

Datum narození: 6.12.1962 (61 let)

Britský herec Colin Salmon se narodil roku 1962 v Londýně. Jeho matka Sylvia Ivy Brudenell Salmon byla zdravotní sestra. Po skončení střední školy se vydal na dráhu bubeníka punkové kapely, kterou založil s třemi přáteli. Kapela měla úspěch, prodávali dokonce kazety s hudbou. Colin hrál také na trubku a pořádal vlastní jazzová vystoupení.

Colin začal svou hereckou kariéru velmi slibně. Od roku 1992 začal vystupovat v televizních filmech a roku 1997 se mu naskytla možnost hrát Jamese Bonda, což by znamenalo, že by Bonda hrál poprvé herec tmavé pleti. Jeho roli mu vyfoukl Pierce Brosman, ale i přesto si Colin v bondovkách Zítřek nikdy neumírá, Jeden svět nestačí a Dnes neumírej zahrál a to postavu Charlese Robinsona.

Colin se dále věnoval hlavně filmům. Zahrál si ve filmech jako Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor, Vyhazovači či Resident Evil: Odplata. Roku 2012 přijal roli Waltera Steela v seriálu Arrow na stanici CW.

Colin je předseda správní rady ve školce sv. Anny. Roku 1988 si vzal za manželku Fionu Hawthorne, se kterou má čtyři děti: Sashu, Rudi, Eden a Bena.

Foto CC BY-SA 2.0 Merlin's Myth and Magic


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Krypton Dru-Zod 2018 2019 2
Limitless Jared Sands 2015 2016 1
Arrow Walter Steele 2012 2014 2

Filtr seriálů