Connie Nielsen

Connie Nielsen

Celé jméno: Connie Inge-Lise Nielsen
Místo narození: Frederikshavn, Dánsko
Známé projekty: Gladiátor, Boss, The Following

Datum narození: 3.7.1965 (58 let)

Connie Nielsen je dánská herečka, která se narodila roku 1965 ve Frederikshavnu. Vyrůstala ve vesnici Elling, její otec Bent Nielsen pracoval jako řidič autobusu a její matka byla úřednicí, která zároveň psala hudební recenze. Connie se v osmnácti letech přestěhovala do Paříže, kde působila jako herečka a modelka. Její další kariéra ji zavedla do Itálii, kde pobývala přímo v Římě. Po této další zkušenosti se přestěhovala do USA, kde žije dodnes.

Herectví se věnuje už od roku 1984, kdy vystupovala ve francouzských filmech. Poprvé na sebe více upozornila menší rolí ve filmu Ďáblův advokát z roku 1997. Hned následující rok se objevila ve dvou dalších filmech, kterými byly Žoldák: Legie zkázy a Jak jsem balil učitelku.

Nejúspěšnějším rokem byl rok 2000. Tohoto roku se objevila jako Terri Fisher ve filmu Mise na Mars a jako Lucilla ve filmu Gladiátor. Za roli ve filmu Gladiátor získala cenu Empire Award za nejlepší herečku a zároveň její role získala několik dalších ocenění, které však neproměnila.

Connie se následně objevila ve velkém množství filmů, ve kterých se už nedokázala naplno prosadit. Zapamatovat jsme si ji mohli ve filmech Expres foto, Demonlover, Zelené peklo, Bratři, 6. Batalion, Ledová sklizeň, The Situation, Perfect Sense, Boss, Nymfomanka, část I. a 3 dny na zabití.

Roku 2006 se objevila v šesti epizodách seriálu Law & Order: Special Victims Unit, v letech 2011 – 2012 si zahrála Meredith Kane v seriálu Boss a roku 2014 se objevila v seriálu The Following jako Lily Gray. Dnes se věnuje seriálu The Good Wife, kde hraje Ramonu Lytton.

V letech 2004 – 2012 chodila s bubeníkem skupiny Metallica, Larsem Ulrichem. Roku 2007 se jim narodil syn Bryce. Connie mluví celkem osmi jazyky: dánštinou, angličtinou, francouzštinou, němčinou, italštinou, norštinou, švédštinou a trochu španělštinou.

Foto CC BY 3.0 gdcgraphics, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Justice League Hippolyta 2017 2021 4
The Following Lily Gray 2014 2014 1

Filtr seriálů