Craig Parker

Craig Parker

Celé jméno: Craig Parker
Místo narození: Suva, Viti Levu, Fidži
Známé projekty: Pán prstenů, Legend of the Seeker, SpartacusRe­ign

Datum narození: 12.11.1970 (53 let)

Craig Parker se sice narodil na Fidži, ale už jako malý se se svými rodiči přestěhoval na Nový Zéland, kde vyrůstal. Má skotské, anglické, velšské a dánské předky. Jeho dědeček žil ve Skotsku, ale během služby u britské armády byl přemístěn na Fidži, kde už nakonec zůstal.

Znám je jak z filmů, tak i seriálů, ale aktuálně se věnuje více seriálům. Kariéru odstartoval už v roce 1987. od té doby se věnoval jedné menší roli za druhou. Zahrál si například hned tři různé epizodní postavy v legendárním seriálu Xena: Warrior Princess.

Poté se mu podařilo získat roli Haldira z Lórienu, blonďatého elfa z úspěšné trilogie Pán prstenů. Objevil se celkem ve dvou prvních dílech a fanoušky byl přijat velmi dobře. Během natáčení tohoto obřího projektu se věnoval i seriálům Mercy Peak a Power Rangers Ninja Storm.

Znát ho můžeme ještě z filmů Underworld: Vzpoura Lycanů a Zkáza lodi Endurance. V letech 2007–2008 se podílel na seriálu Shortland Street, odkud zamířil do Diplomatic Immunity, kde se objevil jako Leighton Mills. Během toho se pečlivě věnoval seriálu Legend of the Seeker, kde v letech 2008–2010 ztvárnil Darkena Rahla.

Od této doby začal Parker střídat jednu velkou roli za druhou. V letech 2010–2012 jsme ho mohli vidět jako římského legionáře v seriálu Spartacus, kde nesl jméno Gaius Claudius Glaber. Poté roku 2014 zamířil do dalšího historického seriálu, kterým byl tentokrát Reign. Zde hrál postavu Stéphanea Narcisse. Roku 2018 jsme ho mohli vidět v několika dílech seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. jako Taryana a navíc získal roli démona Alastaira v seriálu Charmed.

Kromě hraní rád baví lidi. Mluví plynule francouzsky, rád plave a obecně je o něm známo, že je gay.

Foto CC BY-SA 2.0 GabboT, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Charmed (2018) Alastair Caine 2018 2019 1
Reign Stéphane Narcisse 2014 2017 3
Spartacus Gaius Claudius Glaber 2010 2012 2

Filtr seriálů