Curtis Armstrong

Curtis Armstrong

Celé jméno: Curtis Armstrong
Místo narození: Detroit, Michigan, USA
Známé projekty: Pomsta šprtů, American Dad!, Supernatural, New Girl

Datum narození: 27.11.1953 (70 let)

Curtis Armstrong je známý americký herec, který se narodil roku 1953 v Detroitu. Je synem Roberta Leroye a Normy E. Armstrongových. Díky původu své matky má italské kořeny. Po dokončení Berkley High School se začal vzdělávat na Oakland University. Tuto školu následně úspěšně zakončil.

Jedná se o úspěšného filmového a televizního herce. Kariéru odstartoval roku 1983 poměrně výraznou rolí ve filmu Riskantní podnik, ve kterém sehrál ústřední roli Tom Cruise. Následující rok se však objevil v komedii Pomsta šprtů, kde ztvárnil Boogera. Tuto postavu si ještě zahrál v dalších třech pokračováních, a proto tato role patří mezi jeho nejznámější.

Další velkou roli si zahrál v letech 1986–1989, kdy se objevil v seriálu Moonlighting jako Herbert Quentin Viola. Dále jsme ho mohli vidět v komediích Doktorem proti své vůli, Ztřeštěné léto, Jak se dostat na vysokou a Sexy párty.

Čím blíž byl rok 2000, tím víc se věnoval seriálům. Ještě na konci devadesátých let se podílel například na seriálu Eek!stravaganza. Na začátku nového milénia na něj čekaly další role, a to například v seriálech The Chronicle, Ed, One on One či Boston Legal.

V průběhu let začal pomalu pronikat do světa dabování, díky kterému se také proslavil. Jeho rozhodně největším dabovacím počinem je role Snota Lonsteina, kterého mluví v seriálu American Dad! už od roku 2005. Kromě toho jsme ho mohli slyšet například v seriálech Stroker and Hoop, The Emperor's New School, Dan Vs. či Robot and Monster.

I když se začal aktivně věnovat dabování, tak nezapomínal na hraní. Menší role měl například v seriálech The Closer, The Game či Major Crimes. V letech 2013–2016 jsme ho mohli vidět v seriálu Supernatural, kde se objevil jako Metatron. Poté si například zahrál v seriálu New Girl, kde se objevil jako ředitel Foster.

Za zmínku stojí ještě zmínit jeho působení v seriálech Champaign ILL, Happy! nebo Doom Patrol. V posledním zmiňovaném seriálu namluvil roku 2019 švába Ezekiela.

Roku 1994 si vzal za ženu televizní producentku Elaine Aronson, se kterou má od roku 1996 dceru Lily Armstrong. Curtis byl původně katolík, ale po sňatku s Elaine konvertoval k judaismu.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
American Dad! Snot Lonstein 2005 2023 19

Filtr seriálů