Damion Poitier

Damion Poitier

Celé jméno: Damion Poitier
Místo narození: Filadelfie, Pensylvánie, USA
Známé projekty: True Blood, AvengersPay­day

Datum narození: 4.6.1982 (41 let)

Damion Poitier je americký herec a kaskadér, který se narodil roku 1982 ve Filadelfii. Vyrůstal ve státě Massachusetts, kde si zamiloval herectví, a to ve chvíli, kdy v televizi spatřil muže, který byl velmi podobný jeho dědečkovi. Svou první roli získal roku 2002.

Ještě před hereckou kariérou se pár let věnovat práci kaskadéra, nicméně tu brzy pustil, protože se mu jako herci poměrně dařilo. I přesto si však sem tam zahraje kaskadéra, když je to třeba. Zpočátku však získával samé vedlejší a malé role, objevil se například v seriálu Charmed nebo filmu Mariňák.

První pořádné role se dočkal v seriálu True Blood, kde se roku 2011 objevil jako Duprez. Poté se objevil v akčním snímku When the Cobra Strikes jako Modise. Roku 2012 si zároveň zahrál ve veleúspěšném filmu Avengers, kde ho však nikdo nemohl poznat. Zahrál si tu totiž ve finální scéně, ve které propůjčil své tělo a svůj hlas padouchu Thanosovi. V té době však bylo jasné, že si později zahraje tuto postavu někdo jiný, a proto Poitier získal tuto roli jen na dočasnou chvíli.

Po této roli se začal v seriálech objevovat o něco hojněji, přičemž získával i postavy, které se objevovaly ve více dílech. Vidět jsme ho proto mohli v seriálech Divergence, Payday, Real Husbands of Hollywood, Geek Cred, F'd a The Flash.

Herec vyznává univerzalismus, přičemž řekl, že si není jistý tím, zda má jeho rodina něco společného se slavným hercem Sidneym Poitierem.

Foto: CW


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Flash Keith 2019 2023 4

Filtr seriálů