Damon Wayans Jr.

Damon Wayans Jr.

Celé jméno: Damon Kyle Wayans Jr.
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Happy Endings, New Girl

Datum narození: 18.11.1982 (41 let)

Damon Wayans pochází z velké herecké rodiny Wayansů. Je nejstarším potomkem Lisy Throner-Wayans a herce Damona Wayanse. Jeho sourozenci jsou Michael Wayans, Cara Mia Wayans a Kyla Wayans.

Jako každý Wayans, tak i on byl od mládí veden k herectví. Jeho první roli si zahrál již ve svých 12 letech roku 1994 ve filmu Blankman, po boku svého otce. Další rolí byla roku 2002 účast v sitcomu My Wife and Kids, kde si také zahrál se svým otcem. Dalším rodinným projektem byla akční komedie Děsnej dupák, kde Damon samozřejmě nemohl chybět.

Roku 2011 si Damon rozjel dva seriálové projekty. Ztvárnil hlavní roli Brada Williamse v seriálu Happy Endings na stanici ABC. Druhý seriál byl z konkurenční stanice FOX New Girl. Zde byl ohlášen do role Couche, což měla být jedna z hlavních postav. V tu dobu ale začalo startování natáčení druhé série seriálu Happy Endings, a tak se Damon rozhodl ukončit účast v New Girl, a proto se objevil pouze v pilotní epizodě a následně byl nahrazen jinou postavou.

Roku 2013 byl seriál Happy Endings zrušen a FOX oznámil, že se Damon opět objeví v seriálu New Girl, kde ztvární svou staronovou postavu. Původně bylo v plánu, že se Damon vrátí jen do pěti epizod třetí řady, ale nakonec tuto roli hrál až do konce čtvrté série.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
New Girl Coach 2011 2018 6

Filtr seriálů