Daniel Gillies

Daniel Gillies

Celé jméno: Daniel J. Gillies
Místo narození: Winnipeg, Manitoba, Kanada
Známé projekty: The Vampire Diaries, Saving Hope, The Originals

Datum narození: 14.3.1976 (42 let)

Daniel Gillies se narodil roku 1976 v Kanadě, ale vyrůstal a žil na Novém Zélandu. Zde chodil na Southwell School a pak na Hamilton Boys' High School. Herectví se věnuje od roku 1998.

Po pár úvodních menších rolích si zahrál Tima O'Connora v seriálu Street Legal, kde pobyl v letech 2000 – 2002. První významnější roli měl za sebou a po pár letech čekání se dočkal další. Roku 2004 byl obsazen do role Johna Jamesona ve filmu Spider-man 2. Téhož roku si zahrál ještě ve snímku Moje indická svatba.


S přicházejícími roky přicházely čím dál lepší nabídky. Roku 2007 si zahrál ve filmu Captivity a o tři roky později byl přijat do role Elijahy Mikaelsona ze seriálu The Vampire Diaries, která mu zůstala dodnes. Jeho postava se stala součástí spin-off seriálu The Originals, který vznikl roku 2013. Na další roky nemá zatím nic v plánu, protože stále hraje v seriálu The Originals a ještě od roku 2012 v seriálu Saving Hope.

Foto: CW


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.