Daniel J. Travanti

Daniel J. Travanti

Celé jméno: Danielo Giovanni Travanty
Místo narození: Kenosha, Wisconsin
Známé projekty: Hill Street Blues, Missing Persons

Datum narození: 7.3.1940 (84 let)

Daniel J. Travanti, jako první z pěti dětí, se narodil v roce 1940 ve wisconsinském Kenoshe italským rodičům. Daniel chodil na místní střední školu, kde byl hvězdným fotbalovým hráčem a získal stipendium na mnoho sportovních škol. Místo atleta se ale rozhodl stát hercem. Jelikož byl chytrý student, získat stipendium na Harvard, Princeton a Dartmouth, ale nakonec se rozhodl jít na University of Wisconsin–Madison, kterou vystudoval v roce 1961. Poté studovala na Yalské škole dramatu. V roce 1978 získal magisterský titul z angličtiny na Loyola Marymount University.

Jeho první role byla v jednom díle seriálu Route 66. V roce 1964 si zahrál v jednom díle novinářského seriálu Reporters. Svůj filmový debut si odbyl v roce 1965 v psycho­logickém thrilleru Who Killed Teddy Bear?, kde hrál hluchého vyhazovače nočního klubu. V dalších letech se objevil v seriálech jako Perry Mason, Lost in Space, The Silent Force, Mannix, Mission: Impossible a Cannon.

O pár roků později získal pěti nominací a dvě ceny Emmy za ztvárnění kapitána Franka Furilla v seriálu Hill Street Blues, kde hrál mezi lety 1981–1987. V roce 1983 si zahrál v televizním filmu Adam, za který získal další nominaci Emmy. Od té doby se pravidelně objevoval v televizních filmech a seriálech. Mezi jeho další větší role patří poručík Ray McAuliffe v seriálu Missing Persons (1993–1994/), William SloanPoltergeist: The Legacy (1997) a Gerald ‚Babe‘ McGantry v seriálu Boss (2011–2012). Také se objevil v pár dílech seriálu NCIS: Los Angeles jako otec hlavního představitele seriálu.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS: Los Angeles Nikita Aleksandr Reznikov 2016 2019 4

Filtr seriálů