NCIS: Los Angeles (Námořní vyšetřovací služba L.A.) Nikita Aleksandr Reznikov

Nikita Aleksandr Reznikov

Nikita Aleksandr Reznikov

Callenův ruský otec a bývalý major KGB

Sezóny 4
2016 - 2019

Major Nikita Aleksandr Reznikov byl otec G. Callena a Amy Callenové pocházející z Ruska. Byl to major u ruské KGB, ale v roce 1974 byl zatknut, když pomáhal sovětským civilistům utéct na Západ. Byl poslán do gulagu na Sibiř. Později utekl a změnil si jméno na Konstantine Chernoff. V díle Matryoshka (2) poprvé potkal G. Callena a prozradil mu jeho první jméno Grisha.

V díle Glasnost ho byl Callen nucen vyslechnout kvůli jeho spojení na Katerinu Pulonin, ženu, kterou pomohl dostat do USA. Nikita prozradil Callenovi, že Alexandra Reynoldsová byla jeho dcera a Jake Reynolds jeho vnuk.


V díle Old Tricks unesl Pacey Smithe, otce Jakea Reynolds, protože měl podezření, že je to drogový dealer. Když ho Callen našel, řekl mu, že Pacey je informátor LAPD.

Poté co nějaký čas žil v L.A. a sblížil se se svými dětmi a vnuky, jeho vízum pozbylo platnosti a dostal se do vládní vazby. Vláda ho využila k jednání s Íránem a Ruskem, aby mohla osvobodit americký pár z Íránu. Callenův tým zkoušel vymyslet alternativní cíl, ale nepodařilo se jim to. Callen zkoušel svého otce přesvědčit, aby utekl. Reznikov svému synovi řekl, že radši pomůže další rodině, než aby byl uprchlík a z Callena udělal svého komplice.

Poté byl znovu viděn po roce, kdy byl mučen v gulagu na Sibiři muži Pavla Volkoffa. Poté co ale Volkoff zjistil, že má Darius Reznikov, další Nikitův syn, informace o jeho nepodařeném obchodu na Kubě, které by mu mohlo vynést smrt, kdyby se to Rusko dozvědělo, spolu s Nikitou jedou na Kubu. Tam Daria zajmou. V té době jsou Anna Kolchecková a Joelle Taylorová na tajné misi s cílem se infiltrovat do jeho organizace. Ty sleduje tým NCIS. Všichni se nakonec na Kubě setkají a podaří se jim uniknout. Po roce mučení ale Nikita dostal infekci do plic a někdy v blízké době po událostech na Kubě umírá.

Objevil se v dílech:

(Callen a Reznikov, Foto: CBS)

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S12E14: The Noble Maidens

Titulky překládá pro web Titulky channina. Jelikož na titulky pouze odkazujeme, nevíme, v jaký daný den budou hotové.

Nové postavy

V průběhu dvanácté řady seriálu budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte na aktuální profily podívat a postavy ohodnotit:

Reklama

Zajímavé články

Do seriálu míří dospělá Samova dcera

Do seriálu míří dospělá Samova dcera

Ve dvanácté řadě budeme častěji vídat Samovu dceru Kamran, která je stejně jako její bratr Aiden už dospělá. Zahraje si ji herečka Kayla Smith, kterou můžete znát z Ambitions nebo All American.

Svět NCIS

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás