Gerald McRaney

Gerald McRaney

Celé jméno: Gerald Lee McRaney
Místo narození: Collins, Mississippi, USA
Známé projekty: The NeverEnding Story, House of Cards, 24: Legacy, This Is Us

Datum narození: 19.8.1947 (76 let)

Gerald se narodil v Collinsu ve státě Mississippi jako syn skotského otce a čokoóské matky. Po absolvování základní a střední školy vystudoval agronomii na University of Mississippi. Jako agronom následně působil v Louisianě, kde se však nadchl pro herectví a rozhodl se mu věnovat.

Debutoval hororovým snímkem Night of Bloody Horror a rok poté se objevil i v jeho pokračování. Známým po celém světě se však stal až díky americko-německému fantasy filmu The NeverEnding Story, kde si zahrál otce hlavního hrdiny.

Mnohem více než ve filmu se však Gerald prosadil v televizi. V letech 1977–80 ztvárnil několik rolí ve slavné komiksovce The Incredible Hulk a později hrál v seriálu Simon & Simon detektiva ze San Diega. Na přelomu osmdesátých a devadesátých let úspěšně působil i v Major Dad. V průběhu jednadvacátého století se objevil v seriálech Deadwood, Jericho a Undercovers. Roku 2013 získal roli Raymonda Tuska v House of Cards a o čtyři roky později naskočil do spin-offu 24: Legacy. Několikrát se také objevil v seriálu This Is Us, za což získal nominaci na Emmy za Nejlepšího herce ve vedlejší roli v dramatickém seriálu, kterou se mu podařilo proměnit.

Foto: Twitter Geralda McRaneyho


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
This Is Us Dr. K 2016 2019 3
NCIS: Los Angeles Hollace Kilbride 2014 2023 6
House of Cards Raymond Tusk 2013 2017 4

Filtr seriálů