Owen Granger

Owen Granger

Zástupce ředitele NCIS.

Sezóny 6
2012 - 2017

Owen Granger je zástupce ředitele NCIS. Poprvé se objevil v díle The Watchers, kdy dělal rozhovor s Hetty a snažil se zjistit, jestli je schopná vést Úřad tajných operací. Jeho původní motivy jsou neznámé – vypadá to, že se snažil dostal Hettin tým, aby tak získal body ve Washingtonu a povýšit tak v NCIS. Na konci dílu Crimeleon odhalil, že přijel do Los Angeles chytit zabijáka a podíval se přitom na Kensi Blyeovou, což naznačilo, že může mít něco společného s vyšetřováním smrti jejího otce. V díle Blye, K., Part 2 bylo odhaleno, že Granger patřil do stejného sniperského týmu jako Kensiin mrtvý otec Donald Blye a pomohl týmu dostat jeho vraha, Petera Clairmonta. Granger střelil Clairmonta, když se další muž snažil zabít Blyeovou, protože ho porazil v pěstním souboji. Poté bylo Granger řečeno, že má zůstat v Los Angeles. Na konci třetí řady pomohl týmu vyřešit případ Chameleona, sériového vraha zodpovědného za smrt agenta Mikea Renka a bývalého operačního manažera Laurena Huntera.

Granger se zapojil k honbě za Isaakem Sidorovem a jadernou zbraní se Studené války, kterou ukradl. Sblížil se tak s týmem, když zjistil, že jediný agent, který s ním může jít do hlubokého utajení je Michelle, Samova manželka. Také vedl operací „White Ghost“ během které byl Kensiiným pomocníkem, když byla přeřazena na Střední východ někoho zabít.

Spolu s týmem si uvědomoval rostoucí vtah mezi Kensi a Deeksem. Během páté řady jsme viděli, jak to vášnivě probírají s Hetty. Granger si nebyl jistý, jestli můžou nadále spolupracovat jako partneři. Nicméně Granger nakonec jejich vztah podpořil, když se dali oficiálně dohromady. V díle Granger, O. je odhaleno, že Jennifer Kimová, špeh Severní Koreji, kterou Úřad tajných operací chytil v díle Cancel Christmas, je jeho nelegitimní dcera.

V díle 8. řady Black Market Granger řekne Nell Jonesové, aby mu říkala Grangere, a ne zástupče ředitele. Když mu odpoví: „To mi bude připadat divné, pane.“ On na to odpoví: „To máš blbý, je to rozkaz.“ V díle Crazy Train odhalí, že umírá na rakovinu a přiznal, že to může být kvůli některé z jeho misí – např. když byl v Trojúhelníku vystaven Agentu Orange. V díle Hot Water byl pobodán a skončil ve vážném stavu v nemocnici. V díle Payback ho málem zabila agentka CIA, ale jemu se mu podařilo jí zabít dřív, než mu mohla píchnout jed do jeho kapačky. Ve stejném díle odhalil, že se jednou pokusil zabít budoucího kontraadmirála A.J. Chegwiddena, když byl dle jeho slov Chegwidden mladej a Granger hloupej.

Granger byl ze seriálu vyškrtnut v díle Old Tricks. Herry svým kolegům řekne, že jeho proces zotavení bude delší, než očekávali. Když ho jde navštívit do nemocnice, najde prázdnou postel. Zeptá se ho na sestry a ta jí řekne, že Granger potichu opustil nemocnice a nechtěl se už dále léčit. Granger nechal Hetty dopis na rozloučenou, kde jí vyjádřil své díky a vysvětlil, že už má dost kulek a nemocnicí na celý život a chce si naposledy uspořádat život. Jeho jediným přáním je, aby novinu oznámila týmu mile.

V díle Liabilities je potvrzeno, že Granger umřel. Poté co zanechal dopis v nemocnici, šel do bezpečného domu, kde bydlela jeho dcera a své poslední týdny strávil s ní. Snažil se jí naposledy být dobrým otcem. Jednoho dne ho Jennifer našla mrtvého pod stromem, jak se dívá do údolí a pohřbila ho tam.

Objevil se v dílech:

Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
vlasacek007

RIP :(

4.6.2020 | 16:36:14

Nepřehlédněte...

NCIS: Los Angeles se s diváky rozloučí letos v květnu

NCIS: Los Angeles se s diváky rozloučí letos v květnu

Jeden z nejdéle vysílaných seriálů na stanici CBS se dočkal svého konce. Právě bylo oznámeno, že současná čtrnáctá řada bude pro seriál poslední. V květnu tak neuvidíme jenom finále řady, ale také finále seriálu.

Reklama

Svět NCIS

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama