Eric Christian Olsen

Eric Christian Olsen

Celé jméno: Eric Christian Olsen
Místo narození: Eugene, Oregon, USA
Známé projekty: Poslední polibek, The Loop, NCIS: Los Angeles

Datum narození: 31.5.1977 (46 let)

Eric Christian Olsen se v roce 1977 narodil v oregonském Eugenu matce Jeanne, nedominanční kaplance, a Paulu V. Olsenovi, profesorovi angličtiny a trenérovi na Augustana College. Má staršího bratra Davida, která mu děla dvojníka a je ženatý s herečkou Daniela Ruah. Olsen má norské předky. Většinu dětství strávil v Bettendorfu, kde chodil do základní a střední školy a měl zálibu ve sportech, japonštině a čínštině. Také hrál v místních divadlech a trénoval s ComedySportz Quad Cities, ke kterému se později i přidal trvale.

Jeho první hlavní roli byla titulní role v TV filmu Artušův meč // (1999). Jeho další rolí byla malá role v Běh černé kočky. Brzy nato ale získal hlavní roli Camerona Greena v seriálu Get Real. Seriál vydržel rok. Poté se Eric přesunul na velkou obrazovku, kde hrál střelce Bena AffleckaPearl Harbor. Rychle nato získal hlavní roli Austina, namyšleného blonďáka v teenagerovském filmu //Bulšit.

Další rolí byl Jake v teenagerovské komedii Žába k zulíbání. V roce 2003 získal roli Lloyda ChristmaseBlbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda, který sloužil jako prolog hlavního filmu. Poté si podruhé zahrál s Chrisem EvansemCellular (2004). V roce 2005 se přidal ve finální řadě do seriálu Tru Calling. V rocích 2006 a 2007 si zahrál tři odlišné role ve filmech Oktoberfest, Kněz je poděs a Poslední polibek.

Mezi lety 2006–2007 si zahrál Sullyho v sitcomu The Loop. Objevil se také na streamovacím video webu Willa Ferrella a Adama McKaye, kde si zahrál v malých příbězích o Perry Hiltonové, které parodovaly Paris Hilton. V roce 2011 hrál v sci-fi hororovém filmu Věc: Počátek.

V roce 2010 se objevil ve dvou dílech první řady NCIS: Los Angeles. Od druhé řady byla jeho postava Martyho Deekse povýšena na hlavní a do dnešní doby v seriálu hraje.

Foto: CC BY-SA 3.0 Frantogian, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS: Los Angeles Marty Deeks 2010 2023 14

Filtr seriálů