Rocky Carroll

Rocky Carroll

Celé jméno: Roscoe „Rocky“ Carroll
Místo narození: Cincinnati, Ohio, USA
Známé projekty: Roc, Chicago HopeNCIS

Datum narození: 8.7.1963 (60 let)

Roscoe „Rocky“ Carroll je americký herec, který se narodil v Cincinatti v Ohiu. Jeho herecká kariéra začala v divadle. V roce 1981 Carroll dokončil známou Školu kreativního a hereckého umění (SCPA) ve svém rodném městě. Pak pokračoval na Konzervatoř divadelního umění na websterské univerzitě v St. Louis.

Po vystudování se přestěhoval do New Yorku, města divadla, kde se zúčastnil světoznámého newyorského shakespearovského festivalu Johna Pappa a hrál netradiční role, které dosud žádný černoch nehrál. V roce 1987 byl představen Augustu Wilsonovi a získal možnost novým způsobem zahrát roli ve Wilsonově známém dramatu, The Piano Lesson. Hra nezískala pouze Pulitzerovu cenu, ale Carroll sám získal nominaci na cenu Tony.

Caroll je známý za ztvárnění muzikanta Joeye Emersona v komediálním dramatu stanice Fox, Roc. Také hrál hlavní roli v seriálu Chicago Hope jako dr. Keith Wilkes. Objevil se také v několika seriálech jako jsou The Agency, Boston Legal, Family Law, The West Wing, Law & Order, The Game, ER a Grey's Anatomy. Také hrál v několika hollywoodských filmech: Born on the Fourth of July, The Ladies Man, Crimson Tide, The Great White Hype, A Prelude to a Kiss, The Chase, Best Laid Plans a Yes Man.

V páté řadě NCIS byl Carroll představen jako zástupce ředitele Leon Vance. Znovu se tak setkal s kolegy z Chicago Hope, Markem Harmonem a Lauren Holly. Po úmrtí ředitelky NCIS Jenny Shepardové (kterou hrála Holly), se jeho postava stala novým ředitelem a byla povýšena mezi hlavní postavy. Postavu ředitele Leona Vance si také zahrál ve spin-offech NCIS: Los Angeles a NCIS: New Orleans.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS: New Orleans Leon Vance 2014 2014 1
NCIS: Los Angeles Leon Vance 2009 2014 4
NCIS Leon Vance 2007 2024 17

Filtr seriálů