Danny Trejo

Danny Trejo

Celé jméno: Danny Trejo
Místo narození: Echo Park, Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Machete, Sons of Anarchy

Datum narození: 16.5.1944 (80 let)

Danny Trejo je známý americký herec, který má mexické kořeny. Je synem Dana a Alice Trejových. Zároveň je i bratrancem z druhého kolene populárního režiséra Roberta Rodrigueze. Než však spolupracovali na filmu Desperado, tak ani nevěděli, že jsou příbuzní.

Jedná se o herce, který ztvárnil již mraky rolí. Ještě před herectví jednu dobu pobýval ve vězení, byl boxerem a léčil se z drogové závislosti. V letech 1997–2009 měl za manželku Debbie Shreve. Celkem má pět dětí – Danielle Trejo, Gilbert Trejo, Esmeralda Trejo, Danny Trejo a Jose Trejo.

Svou kariéru odstartoval roku 1983, kdy se zaměřil na filmovou tvorbu. Mohli jsme ho vidět v hlavních rolích filmů Věznice, Vzpoura strojů, Rallye smrti 2, Machete, Violet & Daisy, Veterán, Rallye smrti: Peklo na zemi, Duchotřesení, Zombie Hunter, Smrtící fachman, Pravidla podsvětí a Machete zabíjí.

Dále se objevil v podstatných vedlejších rolích ve snímcích Desperado, Od soumraku do úsvitu, Tenkrát v Mexiku, Sherrybaby, Halloween, Predátoři a Zahulíme, uvidíme 3.

Kromě toho se objevil i v několika seriálech. Roku 2008 si zahrál v The Young and the Restless, během dalších let se objevil jako Romeo Parada v seriálu Sons of Anarchy a TioSaint George. Roku 2015 se objevil v několika dílech seriálu From Dusk Till Dawn a roku 2017 se objevil jako Breacher v seriálu The Flash. Zároveň v letech 2015–2017 namluvil El Moca v seriálu The Adventures of Puss in Boots.

Je vlastníkem několika restaurací a značek piv a káv. Je fanouškem Los Angeles Rams a Los Angeles Dodgers. Roku 2011 prozradil, že již 42 let nepožil žádnou drogu.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Book of Boba Fett Krotitel Rancorů 2022 2022 1
The Flash Josh 2017 2019 2

Filtr seriálů