David Faustino

David Faustino

Celé jméno: David Anthony Faustino
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Ženatý se závazky, Dragons

Datum narození: 3.3.1974 (50 let)

David Anthony Faustino je americký herec, který se narodil v Los Angeles Rogerovi a Kay Faustonovým. Má staršího nevlastního bratra, Jeffa Leibera, který je taktéž herec, a mladšího bratra, který se objevil v několika epizodách seriálu Ženatý se závazky.

Svůj televizní debut David zažil již ve třech měsících, kdy se objevil ve speciálu Lily Tomlin. Pravidělně začal hrát pak od roku 1980, kdy si zahrál menší roli v Little House on the Prairie. V osmdesátých letech se objevil v seriálech jako Family Ties, St. Elsewhere, The Love Boat a mnoha dalších.

V roce 1987 získal roli, kterou je nejvíce známý, v seriálu Ženatý se závazky, kde ztvárnil Buda. Tuto roli hrál až do posledního dílu, který byl odvysílán v roce 1997. Kromě toho se nadále objevoval v nejrůznějších seriálech jako hostující hvězda.

V roce 2001 se objevil ve filmu Killer Bud a o rok později se zúčastnil reality show Celebrity Boot Camp. V roce 2005 se objevil ve dvou epizodách One on One. V roce 2008 jsme ho mohli vidět ve filmu RoboDoc a v roce 2012 byl herec obsazen do animovaného seriálu Avatar: The Legend of Korra, v němž propůjčil svůj hlas hlavní postavě, Makovi. Kromě toho dabuje také Dagura v seriálu Dragons a objevil se v jedné epizodě Bones. Od roku 2016 hraje v seriálu The Young and the Restless Howarda Greena.

David si v roce 2004 vzal za ženu Andreu Elmer, se kterou předtím chodil pět let. V roce 2006 se spolu rozešli a o rok později se rozvedli. V listopadu roku 2015 se mu a jeho přítelkyni, Lindsay Bronson, narodila dcera jménem Ava Marie Grace Faustino.

V roce 2007 byl Faustino zatknut za držení marihuany, ale byl propuštěn pod příslibem odvykacího programu. David je také spoluzakladatelem nočního klubu Balistyx v Los Angeles.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Dragons Dagur 2012 2018 6

Filtr seriálů