Dragons (Jak vycvičit draky)
96/100 - 70×

Dragons(Jak vycvičit draky)

Poté, co Škyťák zjistí, že lze trénovat draky, se zdá, že je ostrov Blp v bezpečí. Vikingové však zjišťují, že existuje mnoho druhů draků, a vydávají se prozkoumat svět. Přitom všem musí však bojovat i se svými nepřáteli.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Cartoon Network, Netflix | 22 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Dobrodružný
hrají
Jay Baruchel (Škyťák), America Ferrera (Astrid), Christopher Mintz-Plasse (Rybinoha), Zack Pearlman (Snoplivec), Andree Vermeulen (Rafana), T.J. Miller (Ťafan), Nolan North (Kliďas), Chris Edgerly (Tlamoun), Mae Whitman (Heather), David Faustino (Dagur), Angela Bartys (Gothi), Alfred Molina (Viggo), J. B. Blanc (Ryker),

Dagur

Dagur

Bláznivý Viking, který je posedlý draky a Škyťákem. Syn Oswalda Dobrotivého.

Sezóny 6
2012 - 2018

Dagur Vyšinutý je náčelníkem kmene Zběsilců, bývalý nepřítel a pozdější spojenec Škyťáka a Dračích jezdců. Přízvisko Vyšinutý získal díky tomu, že má sklony k násilí a je poměrně nestabilní. Když se směje, tak jeho úsměv časem přejde do úšklebku, a čas od času provede nemyslitelné kousky, což jej činí nepředvídatelným. Možná je jen hyperaktivní, ale možná je také trochu šílený. Jeho cílem je zabít tolik draků, kolik jen může. Má také velké ego, je hrubý, nezdvořilý a velmi pomstychtivý. Pod tou vší sadistickou náturou se však v něm najde i nějaké to dobro.

Dagur kdysi míval sestru, Heather, kterou jejich otec, Oswald Dobrotivý, velice miloval. Dagur byl však důvodem, proč byla Heather jako malá poslána pryč. Právě on také stojí za útokem na vesnici, ve které Heather bydlela. Když se Dagur s Heather znovu shledá, tak ji chce mít opět za svoji sestru a snaží se ji dostat na svou stranu. Sestru má velmi rád a rodinu staví na první místo, proto se ji snaží ze všech sil ochraňovat.

Když se Dagur stal novým náčelníkem Zběsilců, tak většinu času jenom svého otce urážel a hledal draky, které by mohl zabít. S Blpem měl jeho kmen uzavřenou mírovou smlouvu, která však pozbyla platnosti, když se Dagur dozvěděl, že na ostrově cvičí draky, a když ho Škyťák porazil v boji, tak mu přísahal pomstu. Od té doby se Dagur několikrát pokusil Blp napadnout a porazit ho, ale pořád se mu to nedařilo. Kromě toho se snažil také zmocnit Bezzubky, Škyťákova draka.

Později se Zběsilci spojili s kmenem Vyděděnců, aby získali Skrilla, draka, kterého má kmen Zběsilců ve znaku, ale Škyták jej o draka připravil, což Dagura jenom víc rozzuřilo. Dagur také podrazil Alvina Zrádného, a zmocnil se jeho armády Vyděděnců. Ve snaze porazit Dagura se Škyťák spojil s Alvinem.

Poté, co byl Dagur poražen byl tři roky vězněm na Ostrově vyděděnců. Tady Dagur věnoval veškerý svůj čas plánování dalšího útoku na Dračí jezdce. Během pobytu v zajetí nabyl svalovou hmotu, což z něj udělalo ještě lepšího bojovníka. Ze své cely nakonec unikl a protože už nebyl náčelníkem Zběsilců, našel si novou armádu, které mohl velet. Pomocí Dračího oka plánoval finální útok, který by vyřídil Škyťáka s Bezzubkou, ale Škyťák mu Dračí oko sebral, než se vůbec na něco zmohl.

Dagur se snažil získat zpět Dračí oko, a proto se později spojil s Rykerem a Lovci draků. Připojila se k němu také jeho sestra, Heather. Rykerova flotila pak zaútočila na Dračí hranici, základnu Dračích jezdců. Později Dagur ochránil svoji sestru před Rykerem a vydal se ji poté, co uprchla, hledat.

Díky tomu všemu, co se Dagurovi přihodilo, se rozhodl přehodnotit své postoje ke Škyťákovi a ostatním Dračím jezdcům a požádal Škyťáka, aby ho naučil, jak vycvičit draka, pro což vyjádřil i vlohy už když se snažil jet na Bezzubkovi. Když přijde na výcvik draků, tak se rychle učí. Jeho věrným společníkem se stal Garvan, kterého pojmenoval Drtipán.

Kromě toho je Dagur působivý bojovník a je překvapivě velice chytrý. Dagur je také velmi pyšný, což mu někdy brání v jasném myšlení. Bývá též lehkomyslný a impulzivní. Postupem času se však svých špatných vlastností zbavoval a začalo převažovat dobro, příčetnost a upustil i od své pýchy.

Dagur se objevil v…

  • Dragons: Riders of Berk
  • Dragons: Defenders of Berk
  • Dragons: Race to the Edge

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama