Nolan North

Nolan North

Celé jméno: Nolan Ramsey North
Místo narození: New Haven, Connecticut, USA
Známé projekty: Dragons, Pretty Little Liars, Breadwinners

Datum narození: 31.10.1970 (53 let)

Nolan North je americký herec a dabér, který se narodil v New Havenu. Na Univerzitě v Severní Karolíně, na kterou se dostal díky stipendiu za baseball, studoval žurnalistiku. Skoro rok pak pracoval jako reportér v New Jersey, než se přestěhoval do New Yorku, kde se chtěl věnovat herectví. Nakonec se přestěhoval do Hollywoodu, kde byl obsazen do spin-offu General Hospital seriálu Post Charles, kde hrál doktora Chrisse Ramseyho. Seriál se vysílal od roku 1997 do roku 2003.

Od roku 1999 je ženatý s herečkou Jill Murray, se kterou se seznámil v Hollywoodu a má s ní dvě děti. Zatímco hrál, tak namluvil také několik postav do video her a po skončení seriálu Port Charles se začal více soustředit na hlasové hraní.

Jedna z jeho nejvýraznějších rolí přišla v roce 2007, když nadaboval a propůjčil své pohyby postavě Nathana Drakea pro hru Uncharted: Drake's Fortune. Od té doby tuto postavu ztvárnil ještě v Uncharted 2: Among Thieves, Uncharted 3: Drake's Deception a Uncharted 4: A Thief's End. North byl za to dvakrát nominován na Spike Video Game Awards v kategorii Nejlepší lidský mužský výkon.

Další jeho výrazné práce jsou například role Prince ve hře Princ z Persie, ShunaAr tonelico II: Melody of Metafalica, Vossera ve Final Fantasy XII, EradabaLord of the Rings: War in the North, doktora Edwarda RichtifenaCall of Duty: World at War, Call of Duty: Black Ops a Call of Duty: Black Ops II, BrawlaTransformers: War for Cybertron. V Ghost in Destiny: The Taken King nahradil roli Petera Dinklagena.

North je známý svými animovanými rolemi jako je Kyklop a Wolverine v seriálu X-Men, Raphael v seriálu Želvy Ninja, nadaboval také Superboye a SupermanaYoung Justice a SmokescreenaTransformers: Prime. Od roku 2010 hraje v seriálu Pretty Little Liars Petera Hastingse a od roku 2012 dabuje animovanou postavičku Kliďase v seriálu Dragons.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Dragons Kliďas 2010 2019 9

Filtr seriálů