Dragons (Jak vycvičit draky)
96/100 - 70×

Dragons(Jak vycvičit draky)

Poté, co Škyťák zjistí, že lze trénovat draky, se zdá, že je ostrov Blp v bezpečí. Vikingové však zjišťují, že existuje mnoho druhů draků, a vydávají se prozkoumat svět. Přitom všem musí však bojovat i se svými nepřáteli.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Cartoon Network, Netflix | 22 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Dobrodružný
hrají
Jay Baruchel (Škyťák), America Ferrera (Astrid), Christopher Mintz-Plasse (Rybinoha), Zack Pearlman (Snoplivec), Andree Vermeulen (Rafana), T.J. Miller (Ťafan), Nolan North (Kliďas), Chris Edgerly (Tlamoun), Mae Whitman (Heather), David Faustino (Dagur), Angela Bartys (Gothi), Alfred Molina (Viggo), J. B. Blanc (Ryker),

Dragons

Po úspěšném a oceňovaném filmu Jak vycvičit draka z roku 2010 přichází na televizní obrazovky animovaný seriál Jak vycvičit draky, který podrobněji rozvíjí příběhy postav, se kterými jsme se mohli ve filmu seznámit. Druhý film, který nese název Jak vycvičit draka 2, měl premiéru v roce 2014. První dvě série seriálu byly odvysílány na stanici Cartoon Network, a to v letech 2012 – 2014. První série nesla název Dragons: Riders of Berk a druhá Dragons: Defenders of Berk. Tyto dvě řady se odehrávají před druhým filmem a ukazují nám tak, co všechno se ještě na Blpu dělo. Poté seriál odkoupila streamovací služba Netflix, která vypustila třetí sérii v roce 2015 pod názvem Dragons: Race to the Edge a která se odehrává ještě před druhým filmem. Třetí film by měl mít premiéru 1. března 2019.

(Zleva: Flákota a Rybinoha, Bezzubka a Škyťák, Buřina a Astrid, Snoplivec a Tesák, Rafana s Hrkem a Ťafan s Brkem)


Když Škyťák a jeho věrný drak Bezzubka zachrání obyvatele ostrova Blp, tak ostatní Vikingy jejich skutky inspirují a rozhodnou se uzavřít s draky mír. Škyťák však rychle zjišťuje, že spolužití Vikingů a draků má daleko od dokonalosti a slabá aliance může kdykoli zaniknout. Proto se rozhodne Škyťákův otec, Kliďas, založit na ostrově Blp Dračí akademii, ve které se bude jeho syn společně se svými přáteli učit o dracích a trénovat je. Jsou tu však i zákeřní lidé, kteří zasvětí svůj život zničení spojenectví mezi lidmi a draky, takže se budou mladí Vikingové snažit ochránit toto spojenectví za každou cenu.

(Škyťák a Bezzubka objevují záhady Dračího oka)

Později Škyťák a Bezzubka objevují úžasný svět, který existuje za hranicemi Blpu. Dračí jezdci najdou záhadné Dračí oko, které je plné pradávných tajemství a které je zavede do nových končin plných dosud neobjevených draků. Hrdiny však neustále stíhají lovci draků, kteří se před ničím jen tak nezastaví, protože se snaží získat tajemné Dračí oko.

V hlavních rolích:

  • Jay Baruchel jako Škyťák – Houževnatý syn Kliďase, náčelníka Blpu, a výborný Dračí jezdec, který se snaží ochránit pouto mezi Vikingy a draky.
  • America Ferrera jako Astrid – Sebejistá dívka, která je krásná, drsná a rozumná, takže poskytne Škyťákovi vždy správnou radu.
  • Christopher Mintz-Plasse jako Rybinoha – Místní plachý chytrolín, který je blázen do draků.
  • Zack Pearlman jako Snoplivec – Nafoukaný moula a silák, který vidí sám sebe jako obrovského hrdinu.
  • T.J. Miller jako Ťafan – Dvojče Rafany, drzý a nebojácný Viking, který má dlouhé vedení.
  • Andree Vermeulen jako Rafana – Druhá polovička notoricky známého dua. Stejně jako její bratr, Ťafan, si i ona libuje v nebezpečných úkonech a všem, co je proti pravidlům.

Foto: DreamWorks

Upoutávka k seriálu Dragons: Race to the Edge:

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
VenusV666

zábava, a ty praštěné hlášky, puberta jak vyšitá ;-) jediný animovaný seriál, co mě baví.

21.7.2015 | 23:38:08
Mmichal

Prostě serial co ma bejt

20.6.2015 | 20:59:02
Nivie

Skvělá animovaná série s nádhernou hudbou a dechberoucími záběry. Pohodový seriál s moc sympatickými postavami.

28.2.2015 | 15:11:30
Jimboun

Tak údajně by se vztah mezi Škyťákem a Astrid měl ve 3. sérii trochu rozvést. Třetí série bude mít 26 dílů a pak příjde stejný příděl dílů v sérii čtvrté.

29.9.2014 | 8:47:57
Varan

Souhlasim s Night_Fury do treti serie serialu by tam melo byt toho vic mezi skytakem a astrid,ve 2 dile filmu spolu uz jsou a pritom v serialu byli jen naznaky ze spolu budou

22.7.2014 | 22:40:32
Methius

je to docela pěkná oddychovka a přitom se dozvíte spoustu věcí o dracích :)

11.7.2014 | 23:22:53
kaminka

Jsem v osmičce a dívám se na takový animák :D Já ho prostě zbožňuju :) ♥

10.2.2014 | 18:56:39

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama