Dragons (Jak vycvičit draky) Tesák

Tesák

Tesák

Horkokrevný a temperamentní drak, který je známý tím, že se pro vše dokáže zapálit, a to doslova.

Sezóny 7
2010 - 2017


Tesák je drak patřící Snoplivcovi. Stejně jako ostatní draci držení v aréně na Blpu byl i Tesák propuštěn Škyťákem. Tehdy si na něj poprvé sedl Snoplivec a stal se tak jeho jezdcem. Když byl Tesák ještě v aréně, tak právě on byl zlatým hřebem. Škyťák ho měl jako šampion zabít a stát se právoplatným členem svého kmene a dospělým Vikingem.

Ten se s ním však v závěrečném souboji snažil navázat spojení, ale Kliďas spojení narušil a Tesák se pustil za Škyťákem, kterému na pomoc přispěchala Astrid a později i Bezzubka, kterého Vikingové chytili, aby je odvedl za Rudou smrtí. Když se pak na bojišti objevili mladí Dračí jezdci, tak nechyběl ani Tesák. Snoplivec měl nejdřív z tohoto Děsovce obludného strach, ale ten se poté promění v úžas, když si na něj poprvé sáhnul.


Stejně jako Snoplivec má i Tesák soutěživou stránku, je agresivní a rád svého jezdce šikanuje. I když to vypadá, že má se svým jezdcem velmi chladný a tvrdý vztah, tak tomu tak není. Oba jsou schopni pro toho druhého obětovat svůj život. Snoplivec se svého draka snaží ovládat nadávkami a silou a vydobýt si tak autoritu, ale Tesák ho často neposlouchá a dělá si, co chce. Někdy provádí přesný opak toho, co po něm jeho jezdec chce.

Tesák má velké ego a Snoplivec ho dostatečně nerespektuje. I když k sobě navzájem tito dva nechovají respekt, tak jsou to nejlepší kamarádi a Tesák svého cvičitele ochraňuje. Podobně jako Flákota se Tesák stal díky cvičení se Snoplivcem schopnějším drakem, než jeho divocí příbuzní.

Navzdory tomu, jak je Tesák svému jezdci oddaný, s ním nechtěl být pohřbený zaživa. Tesák byl zdrcený, když si myslel, že Snoplivce zabila Vřeštící smrt. Snoplivec zase chtěl Tesáka pustit na svobodu, když viděl, že se stará o draka opačného pohlaví. Na rozdíl od ostatních jezdců si však spolu nehrají. Tesák rád Snoplivce popichuje a líbí se mu, když Astrid udělá nějaký vtípek na Jorgensonovic ro­dinu

Tesák byl jedním z mnoha draků, kteří byli zotročeni Dragovým Mrazidrakem. Proto také bojoval na jeho straně, když přišel dobýt Blp. Když byl Drago poražen, tak byl Tesák rád, že se mohl vrátit ke Snoplivcovi. Po porážce alfa Mrazidraka stejně jako ostatní draci se poklonil Bezzubkovi, novému alfa drakovi.

Během prvních zimních svátků odletěl Tesák s ostatními draky a stal se otcem několika malých draků. Tesák je dlouhý přibližně osmnáct a půl metru a rozpětí křídel činí přes dvacet metrů. Je typickým příkladem Děcovce obludného. Má velké blyštivé na koncích mírné zahnuté šedočerné rohy. Šupiny má červenooranžové s tmavými fleky, spodní část těla má světlou a oči má žlutooranžové jako většina draků.

Je plně vzrostlý a kromě titána Děsovce obludného nebyl spatřen větší drak jeho druhu. S věkem Tesákovi narostly pod čelistí tři ostny, zesvětlela mu kůže a ztratil pruhy, ze kterých se staly tmavé fleky. Tento drak je vskutku mocný a silný. Dokáže unést statné Vikingy spolu s další váhou bez náznaku námahy.

Když bojoval s Bezzubkou, tak jej dokázal svou čelistí odhodit. Tento drak dokáže svými křídly odfouknout plně vzrostlého Zipáka a odvát Hrkův plyn nebo mlhu Mlhofuků. Kromě toho je také skvělý plavec a ve vodě připomíná aligátora, protože mu z vody čouhá vršek těla. Plavat dokáže opravdu rychle a pravděpodobně dokáže zůstat také dlouho pod vodou.

Tento drak je velmi rychlý a dokáže dohnat Bezzubku, ale přesto není tak rychlý jako Noční běs. Díky tomu, že je Buřina na kuřecí dietě, tak nedohoní ani ji. Tesák je velmi ohebný a hbitý a to využívá při nejrůznějších vzdušných manévrech. Umí celý vzplanout a využít to tak v boji s nepřáteli. Má též velkou výdrž a při zásahu v boji se dokáže rychle vzpamatovat. Kromě toho je inteligentní a dokáže přechytračit Snoplivce, když s ním špatně zachází.

Podle Snoplivce má jeho drak rád drbání hlavy. Kromě toho je nesmírně zlomyslný a svému jezdci dělá naschvály i během bitvy. K ostatním Vikingům je však mírnější, a dokonce poslouchá Rybinohovi rozkazy. Tesák nemá výsadu paroží, což může znamenat, že ještě není úplně vyvinutý.

Druh: Děsovec obludný

Třída: Plamenní draci

Tesák se objevil v…

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S05E02: Sandbusted

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad sedí na verze Dragons: Race to the Edge:

  • … S05E05 WEBRip x264-RARBG

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Dragons: Race to the Edge

Draci se už blíží

Draci se už blíží

Již za několik dnů nás čeká třináct nových dílů seriálu Dragons: Race to the Edge. Stanice Netflix vypustí pátou řadu 25. srpna a my tak budeme moct sledovat nová dobrodružství Škyťáka a jeho party. Těšíte se?

Jak vycvičit draka 3

Byl potvrzen třetí film této série. Premiéra byla ustanovena na 1. března 2019

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás