Dragons (Jak vycvičit draky) Tlamoun

Tlamoun

Tlamoun

Místní kovář a Kliďasova pravá ruka. Je trochu obhroublý, ale srdce má vždy na správném místě.

Sezóny 7
2010 - 2017


Tlamoun Sopťák je veteránský válečník a dlouholetý přítel Kliďase. Je pra-pra-pra-vnukem Borka Udatného, autora první Dračí příručky. Tlamounův otec používal barbarské metody výchovy, protože život svého syna často vystavoval nebezpečí. Když byl Tlamoun malý, tak měl domácího mazlíka jaka, kterého pojmenoval Pepe. Mazlíčka však jeho rodina snědla na Snoggletog. Byl také zamilovaný do Vikingy jménem Greta.

Když byl Tlamoun ještě mladý, tak byl se svými rodiči na výletě, a když vešel do zamrzlé jeskyně, aby si ulevil, tak tam uviděl ledovou stěnu, ve které byli uvězněni Vikingové spolu s pokladem, který si Tlamoun chtěl přivlastnit. V tu chvíli se tam ukázal Kostilam, který ho začal honit. Tlamounovi se však podařilo i s pokladem uniknout.


Díky válkám na Blpu mezi Vikingy a draky přišel v průběhu času o svou levou ruku a pravou nohu, když bojoval s Nočním běsem. Svoje chybějící končetiny nahradil kovovými protézami vlastní výroby. Místo ruky může mít mnoho předmětů, mezi které patří i kladivo nebo sekyra.

Protože už pak Tlamoun nebyl schopen bojovat, stal se z něho kovář, který má ve vesnici zbrojnici, aby mohl ostatní Vikingy zásobovat zbraněmi. Poté se rozhodl pomoci mladým vikingům s trénováním draků. Jednou musel Tlamoun přijít na pomoc Dračím jezdcům, když se Tesák rozběsnil. Zjistil, že ho bolí zub a odstranil mu jej. Tak se stal jakýmsi dračím zubařem.

Tlamoun objevil, že se Dračí příručka mílí v tom, že Gejzírník postrádá jed. Pomáhal též Kliďasovi a Dračím jezdcům ubránit Blp proti Alvinovi, který na ostrov několikrát uspořádal nájezd. Přišel i na to, že Flákota dokáže vyprodukovat nový typ železa, který je silnější, než cokoli jiného. Později mu Rybinoha prozradil, z jakých kamenů se dělá tato Garvaní ocel.

Pomáhal Kliďasovi vypořádat se s nově vylíhlými Plíživými smrtmi, které pod jejich ostrovem zanechali Vyděděnci. Asistoval při přípravě vesnice na přílet Zářícího draka a ukázal Dračím jezdcům, jak odstranit pasti, které na ostrově zůstaly ještě z dob, kdy se lovili draci, aby je mohli všechny odstranit.

Tlamoun se také pokoušel otevřít Dračí oko, ale marně. Pak zavedl Škyťáka ke Gothi, která mu prozradila, jak Dračí oko otevřít. Sedla jezdců voskoval svým ušním voskem, na který je však Rybinoha alergický, a pověděl Škyťákovi legendu o Křídlodlakovi, když Ťafan věřil, že ho jeden pokousal.

S Kliďasem pak hlídal ostrov Dračích jezdců, když si potřebovali vzít Jezdci volno, a měl hlídat i Ťafanovo Kuře. To se však ztratilo a Tlamoun si myslel, že ho sežral Kliďasův Drtileb, ale nakonec se ukázalo, že Kuře žije.

Tlamoun se objevil v…

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S05E02: Sandbusted

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad sedí na verze Dragons: Race to the Edge:

  • … S05E05 WEBRip x264-RARBG

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Dragons: Race to the Edge

Draci se už blíží

Draci se už blíží

Již za několik dnů nás čeká třináct nových dílů seriálu Dragons: Race to the Edge. Stanice Netflix vypustí pátou řadu 25. srpna a my tak budeme moct sledovat nová dobrodružství Škyťáka a jeho party. Těšíte se?

Jak vycvičit draka 3

Byl potvrzen třetí film této série. Premiéra byla ustanovena na 1. března 2019

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás