Dragons (Jak vycvičit draky)
96/100 - 70×

Dragons(Jak vycvičit draky)

Poté, co Škyťák zjistí, že lze trénovat draky, se zdá, že je ostrov Blp v bezpečí. Vikingové však zjišťují, že existuje mnoho druhů draků, a vydávají se prozkoumat svět. Přitom všem musí však bojovat i se svými nepřáteli.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Cartoon Network, Netflix | 22 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Dobrodružný
hrají
Jay Baruchel (Škyťák), America Ferrera (Astrid), Christopher Mintz-Plasse (Rybinoha), Zack Pearlman (Snoplivec), Andree Vermeulen (Rafana), T.J. Miller (Ťafan), Nolan North (Kliďas), Chris Edgerly (Tlamoun), Mae Whitman (Heather), David Faustino (Dagur), Angela Bartys (Gothi), Alfred Molina (Viggo), J. B. Blanc (Ryker),

Tlamoun

Tlamoun

Místní kovář a Kliďasova pravá ruka. Je trochu obhroublý, ale srdce má vždy na správném místě.

Sezóny 9
2010 - 2019

Tlamoun Sopťák je veteránský válečník a dlouholetý přítel Kliďase. Je pra-pra-pra-vnukem Borka Udatného, autora první Dračí příručky. Tlamounův otec používal barbarské metody výchovy, protože život svého syna často vystavoval nebezpečí. Když byl Tlamoun malý, tak měl domácího mazlíka jaka, kterého pojmenoval Pepe. Mazlíčka však jeho rodina snědla na Snoggletog. Byl také zamilovaný do Vikingy jménem Greta.

Když byl Tlamoun ještě mladý, tak byl se svými rodiči na výletě, a když vešel do zamrzlé jeskyně, aby si ulevil, tak tam uviděl ledovou stěnu, ve které byli uvězněni Vikingové spolu s pokladem, který si Tlamoun chtěl přivlastnit. V tu chvíli se tam ukázal Kostilam, který ho začal honit. Tlamounovi se však podařilo i s pokladem uniknout.

Díky válkám na Blpu mezi Vikingy a draky přišel v průběhu času o svou levou ruku a pravou nohu, když bojoval s Nočním běsem. Svoje chybějící končetiny nahradil kovovými protézami vlastní výroby. Místo ruky může mít mnoho předmětů, mezi které patří i kladivo nebo sekyra.

Protože už pak Tlamoun nebyl schopen bojovat, stal se z něho kovář, který má ve vesnici zbrojnici, aby mohl ostatní Vikingy zásobovat zbraněmi. Poté se rozhodl pomoci mladým vikingům s trénováním draků. Jednou musel Tlamoun přijít na pomoc Dračím jezdcům, když se Tesák rozběsnil. Zjistil, že ho bolí zub a odstranil mu jej. Tak se stal jakýmsi dračím zubařem.

Tlamoun objevil, že se Dračí příručka mílí v tom, že Gejzírník postrádá jed. Pomáhal též Kliďasovi a Dračím jezdcům ubránit Blp proti Alvinovi, který na ostrov několikrát uspořádal nájezd. Přišel i na to, že Flákota dokáže vyprodukovat nový typ železa, který je silnější, než cokoli jiného. Později mu Rybinoha prozradil, z jakých kamenů se dělá tato Garvaní ocel.

Pomáhal Kliďasovi vypořádat se s nově vylíhlými Plíživými smrtmi, které pod jejich ostrovem zanechali Vyděděnci. Asistoval při přípravě vesnice na přílet Zářícího draka a ukázal Dračím jezdcům, jak odstranit pasti, které na ostrově zůstaly ještě z dob, kdy se lovili draci, aby je mohli všechny odstranit.

Tlamoun se také pokoušel otevřít Dračí oko, ale marně. Pak zavedl Škyťáka ke Gothi, která mu prozradila, jak Dračí oko otevřít. Sedla jezdců voskoval svým ušním voskem, na který je však Rybinoha alergický, a pověděl Škyťákovi legendu o Křídlodlakovi, když Ťafan věřil, že ho jeden pokousal.

S Kliďasem pak hlídal ostrov Dračích jezdců, když si potřebovali vzít Jezdci volno, a měl hlídat i Ťafanovo Kuře. To se však ztratilo a Tlamoun si myslel, že ho sežral Kliďasův Drtileb, ale nakonec se ukázalo, že Kuře žije.

Tlamoun se objevil v…

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama