Dragons (Jak vycvičit draky)
96/100 - 70×

Dragons(Jak vycvičit draky)

Poté, co Škyťák zjistí, že lze trénovat draky, se zdá, že je ostrov Blp v bezpečí. Vikingové však zjišťují, že existuje mnoho druhů draků, a vydávají se prozkoumat svět. Přitom všem musí však bojovat i se svými nepřáteli.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Cartoon Network, Netflix | 22 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Dobrodružný
hrají
Jay Baruchel (Škyťák), America Ferrera (Astrid), Christopher Mintz-Plasse (Rybinoha), Zack Pearlman (Snoplivec), Andree Vermeulen (Rafana), T.J. Miller (Ťafan), Nolan North (Kliďas), Chris Edgerly (Tlamoun), Mae Whitman (Heather), David Faustino (Dagur), Angela Bartys (Gothi), Alfred Molina (Viggo), J. B. Blanc (Ryker),

Škyťák

Škyťák

Hrdina, jakého byste nečekali. Je vynálezce a průzkumník, který se snaží udržet mír mezi Vikingy a draky.

Sezóny 9
2010 - 2019

Škyťák, celým jménem Škyťák Šelmovská Štika III., je synem vikinského náčelníka Kliďase a žije na ostrově Blp. Jeho jméno je odvozeno z toho, že už od narození byl takové vikinské nedochůdče. Trénuje draky a je zakladatelem Dračí akademie, která se na ostrově nachází.

Přes svoje fyzické nedostatky se snaží prosadit jako pravý Viking. Je vynalézavý, kreativní, velice chytrý, důvtipný, vytrvalý a má též výborné pozorovací schopnosti. Má také velmi přátelskou povahu, což někdy vede k tomu, že toho nepoctiví lidé využijí. Je to také velice špatný lhář a dokáže ostatní snadno přesvědčit. Typickým rysem je pro něj i hluboké soucítění. Umí také kreslit a dokáže výstižně zachytit nejrůznější druhy draků.

Dlouhodobě je zamilován do Astrid, která patří k jeho Dračím jezdcům. Do dračí party patří i Rybinoha, Snoplivec a dvojčata Rafana a Ťafan. Spolu se svými přáteli musí překonat spoustu problémů. Dračí jezdci k němu vzhlížejí jako ke svému vůdci i přesto, že si to někdy sami nepřiznají. Kliďas Škyťákovi věří a nebojí se mu předat zodpovědnost. Je jezdcem na Nočním běsovi jménem Bezzubka, který mu je oddaným společníkem a nejlepším přítelem.

Hlavním úkolem Škyťáka je dostat draky pod kontrolu a hlavně nenechat Vikingy na Blpu, aby se vrátili ke svým „starým způsobům“, tedy lovit draky. Spolu se svými přáteli musí ochraňovat celý ostrov před nepřáteli, kteří na něj často dělají nájezdy. Škyťák se snaží vytrénovat i divoké draky, se kterými spolu se svými jezdci často přijde do styku.

Největším nepřítelem se pro ostrovany stal Alvin Zrádný, který žije na Ostrově vyděděnců. Alvin se svou armádou Vyděděnců se s Dračími jezdci mnohokrát střetne, ale většinou se vrací poražen, protože jej Škyťák se svými společníky přechytračí, což ho dohání k ještě větší frustraci.

Postupem času je Škyťákovi svěřována stále větší odpovědnost. Naučil se být učitelem i vůdcem. Se svým otcem si postupem času oba stále více rozumí a dokážou jeden druhého řádně ocenit. Je velmi statečný a obvykle nemá ve zvyku zbytečně riskovat, ale pro své přátele by udělal cokoliv, hlavně pro Bezzubku.

Škyťák má štít vyrobený z Garvanského železa, ve kterém se skrývá i kuše, vystřelovací hák, bola a malý katapult. Na štítu má obrázek zobrazujícího Nočního běsa, který představuje Bezzubku. Kromě štítu má i létací oblek, umí bojovat s mečem a má opravdu přesnou mušku.

Další překážkou pro Dračí jezdce se stává Dagur Vyšinutý, který je náčelníkem obávaného kmene Zběsilců. Dagur je posedlý Bezzubkou a snaží se draka dostat jako svou trofej. Později se na scéně objevuje i Heather, která není tím, kým se zdá být.

Kliďas později Škyťákovi dovolí prozkoumat svět za hranicí Blpu. Škyťák se tedy se svými přáteli vydává prozkoumávat svět, hledat nové druhy draků pomocí Dračího oka, které našel s Bezzubkou ve vraku lodi, a vystopovat Dagura, který přirozeně touží po Dračím oku, které je velice mocným nástrojem, protože skrývá mnoho dračích tajemství.

Novými padouchy se pak stávají Ryker Grimborn a Viggo Grimborn, kteří mají pod sebou armádu Lovců draků. Jejich cílem je zlikvidovat Dračí jezdce a naučit se ovládat draky stejně jako oni, aby si je mohli podmanit.

Škyťák se objevil v…

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AzurovyAzure77

Celou trilogii nejlepší postava :)

8.7.2019 | 12:05:19
FoxFirerCZ

Výborný vůdce a celkově skvěle charakteristická postava.

7.1.2017 | 23:38:05
bafan

skvelí hrdina a kamarát astrid

5.12.2015 | 8:22:18

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama