Dragons (Jak vycvičit draky)
96/100 - 70×

Dragons(Jak vycvičit draky)

Poté, co Škyťák zjistí, že lze trénovat draky, se zdá, že je ostrov Blp v bezpečí. Vikingové však zjišťují, že existuje mnoho druhů draků, a vydávají se prozkoumat svět. Přitom všem musí však bojovat i se svými nepřáteli.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Cartoon Network, Netflix | 22 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Dobrodružný
hrají
Jay Baruchel (Škyťák), America Ferrera (Astrid), Christopher Mintz-Plasse (Rybinoha), Zack Pearlman (Snoplivec), Andree Vermeulen (Rafana), T.J. Miller (Ťafan), Nolan North (Kliďas), Chris Edgerly (Tlamoun), Mae Whitman (Heather), David Faustino (Dagur), Angela Bartys (Gothi), Alfred Molina (Viggo), J. B. Blanc (Ryker),

Snoplivec

Snoplivec

Nafoukaný a arogantní mladík, který se považuje za silného hrdinu a věří, že je ztělesněním pravého Vikinga.

Sezóny 9
2010 - 2019

Snoplivec Jorgenson je jedním z Dračích jezdců. Jeho drakem je Tesák, který ho často nerespektuje a skoro vždycky neuposlechne jeho rozkazy. I přes to však Snoplivci na Tesákovi záleží. Několikrát už ukázal, že dokáže své chvástání na chvíli odsunout stranou. Je schopným bojovníkem, ale jen když se zrovna nesnaží ohromit nějakou dívku, a je ve velmi dobré fyzické kondici. Snoplivec tráví většinu času tím, že flirtuje s Astrid.

Škyťák a Snoplivec jsou rivalové a říká se, že jsou ti dva bratranci. Jednou však musel Snoplivec spolupracovat s Bezzubkou, aby zachránil Škyťáka, což se mu nakonec povedlo. Ukázalo se, že Snoplivec závidí Škyťákovi jeho popularitu a kuráž. Od této chvíle si začali jeden druhého trochu více vážit.

Jednou se Snoplivec rozhodl těžit ze záhadných kamenů, které ve skutečnosti byly vejce Žíravců. Snoplivec je považoval za Kameny štěstí, a tak si je vzal a jedno dal paní Larsonové, která mu za něj dala svého syna, Gustava. Snoplivec tak získal svého malého pomocníka, pár seker a nějaký dobytek od dalších vesničanů. Kameny však musel nakonec Snoplivec vrátit, a to i spolu s Gustavem.

Když Kliďas zakázal létání na dracích, dokázal Snoplivec rozpoznat Tajfumeranga. S Tesákem se povedlo Snoplivci vyhnout Kliďasovi s Tornádem, takže viděl, jak útočí Vyděděnci. S Astrid se mu pak povedlo zahnat Žíravce Vyděděnců zpět na jejich ostrov.

Postupem času ukazuje Snoplivec svou jemnou stránku. Například když neustále cvičil Tesáka, který začal být vyčerpaný a ztratil schopnost vznícení se. Snoplivec o něj začal mít obrovský strach, když se mu tato věc přihodila. Otec Snoplivce vždy učil, že je odpočinek jen pro slabochy, a když to vypadá s Tesákem bledě, tak mu naznačí, že by si měl pořídit nového draka. Snoplivec se proto rozhodne ukrást královně Žahavek trochu ohnivé plástve ve snaze, že když ji Tesák spolkne, tak se obnoví jeho plameny. Tesák však chrání Snoplivce před hněvem královny Žahavek, takže jí kus plástve vrátí, a ta mu na oplátku obnoví jeho plamenné schopnosti.

Když Dračí jezdce zajal drak Smrtizpěv, tak byl Snoplivec schopný se osvobodit, díky gelu z Děsovce obludného, a pomoct tak ostatním osvobodit se z jantarového vězení. Snoplivec také vycvičil Rybinohu a Flákotu, aby porazili nebezpečného draka, za účelem navrátit Garvany na jejich ostrov. Jednou pomohl Snoplivec s Tesákem bránit samičku Děsovce obludného před jiným obrovským Děsovcem, který chtěl její vajíčka.

Snoplivec je velmi arogantní, což hraničí až s narcisismem, má sklony k falešným představám o své dokonalosti, popularitě a extrémní přitažlivosti. V důsledku toho všeho způsobuje tento egocentrismus to, že má problém s autoritou nebo přiznáním odpovědnosti vlastních chyb nebo přestupků, na které má pokaždé příšerné vysvětlení.

Sám sebe považuje Snoplivec za nejchytřejšího a nejsilnějšího z Jezdců a chce být za to chválen a obdivován i přesto, že ho ostatní považují za otravu a nevyspělého hlupáka s obrovským egem. Jeho sobectví a egocentrismus ho často činí bezohledným a vykořisťovatelským vůči ostatním. Často ostatní shazuje, aby sám sebe vyzdvihl. Rád si myslí, že dokáže všechno zvládnout, ale ve skutečnosti to nedokáže. Je konfliktní, přehnaně upřímný a tvrdohlavý. Vůči Škyťákovým plánům bývá sarkastický.

Snoplivec je odrazem výchovy svého otce, Spitelouta, který je stejně arogantní a neuctivý, jako jeho syn, na kterého klade velký tlak. Chce totiž, aby Snoplivec zachoval rodinnou reputaci. Snoplivec se tedy snaží získat uznání a lásku svého otce, což mu způsobuje hodně nejistoty a úzkosti. Tohle si nechává pro sebe a popírá, že je k němu otec nespravedlivý.

Často se pokouší podkopat Škyťákovu autoritu tím, že se snaží vypadat chytřejší a že je víc hodný vůdcovství, ale protože mu nejde ani jedno, tak to často skončí tak, že ze sebe udělá naprostého pitomce. Snoplivec je velice silný a má obrovskou výdrž. S přesností dokáže vrhat sekyru na terč, a to dokonce i bez dívání. Má dobré reflexy, dokáže skvěle šplhat a umí šít, což ho naučila jeho matka, a je to také dobrý zpěvák.

Snoplivec se objevil v…

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama