David Henrie

David Henrie

Celé jméno: David Clayton Henrie
Místo narození: Mission Viejo, Kalifornie, USA
Známé projekty: How I Met Your Mother, Wizards of Waverly Place

Datum narození: 11.7.1989 (34 let)

David Henrie je americký herec, který se narodil roku 1989 v Kalifornii. Je synem Jamese a Lindy Henrieových, kteří kromě něj vychovávali i jeho mladšího bratra Lorenza Jamese Henrieho, jenž je taktéž herec. David má anglické, německé, švýcarské, velšské a italské předky.

Narodil se sice v Kalifornii, ale vyrůstal v Arizoně, kde ho rodiče vychovávali v křesťanském duchu. Herectví se věnuje už od svých třinácti let, kdy byl obsazen do seriálu The Pitts jako Petey Pitt. Následně ho obsadili do velkých rolí filmu Oživlá monstra a seriálu Method & Red.

Velké role se dočkal i v sitcomu How I Met Your Mother, kde v letech 2005–2014 ztvárnil Tedova syna, který po celou dobu trpělivě poslouchal vyprávění svého otce. Během toho měl však čas na jiné projekty, objevil se například v seriálech That's So Raven, Easy to Assemble či Jones.

Znám je především díky roli Justina Russoa, kterému se v letech 2007–2012 věnoval v seriálu Wizards of Waverly Place. Poté vystupoval především ve filmech, zmiňme například snímky Táta v trapu, Machři 2, Policajt ze sámošky 2 a Little Boy.

V roce 2020 se věnoval natáčení filmu This is the Year, u kterého se sám ujal režie. Kromě toho si tu zahrál jednu z hlavních rolí, přičemž i jeho mladší bratr se tu objevil.

Jeho manželkou se stala Maria Cahill, kterou si vzal roku 2017. Spolu mají dceru a syna. Roku 2018 byl zadržen z toho důvodu, že si na jedno letiště přinesl zbraň. Soud ho sice obvinil, ale herec přiznal, že si onu zbraň legálně koupil a na letiště si ji vzal omylem.

Foto CC BY-SA 2.0 Music4mix, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Luke Mosby 2005 2014 9

Filtr seriálů