David Hyde Pierce

David Hyde Pierce

Celé jméno: David Pierce
Místo narození: Saratoga Springs, New York, USA
Známé projekty: Frasier, A Bug's Life, Wet Hot American Summer

Datum narození: 3.4.1959 (64 let)

Pierce se narodil v Saratoga Springs, New Yorku. Jeho otec, George Hyde Pierce byl herec a jeho matka, Laura Marie Pierce byla pojišťovací agentka. Je nejmladším dítětem ze čtyř dětí a má tři starší sourozence: dvě starší sestry Barbaru a Nancy a jednoho staršího bratra Thomase. Přijal druhé jméno Hyde, aby se vyhnul záměně s hercem jménem David Pierce. Jako dítě Pierce často hrál na varhany v biskupském kostele Bethesda. Vystudoval Saratoga Springs High School.

Jako dítě navštěvoval Pierce letní letní tábor pro chlapce, kde poprvé začal hrát v táborových produkcích Gilbert & Sullivan a režíroval jejich produkci H.M.S. Pinafore. Po střední škole Pierce navštěvoval Yale University. Původně se specializoval na hudbu s důrazem na klavírní hru, ale později to změnil na dvouobor v anglické literatuře a divadelní vědě. Zatímco navštěvoval Yale, Pierce vystupoval a režíroval studentské produkce.

V letech 1993 až 2004 se objevil jako psychiatr Dr. Niles Crane v sitcomu Frasier, za tuto roli obdržel čtyři ceny Primetime Emmy a cenu Screen Actors Guild. Pierce také obdržel v roce 2007 cenu Tony za roli poručíka Franka Cioffiho v muzikálu Curtains. Je také známý pro roli Franka Pradyho v epizodách televizního dramatu The Good Wife a Henryho Newmana v úspěšném komediálním filmu Wet Hot American Summer a jeho následných televizních spin-offech. Hrál vedlejší role v mnoha filmech The Fisher King, Sleepless in Seattle a Nixon. Hrál také v kultovní komedii Down with Love. Mezi jeho dabované filmy patří Život brouka, Osmosis Jones a Planeta pokladů.

Po letech mediálních spekulací o jeho sexualitě Pierce v roce 2007 odhalil, že je gay a později prostřednictvím svého publicisty potvrdil, že on a televizní spisovatel, režisér a producent Brian Hargrove jsou pár. Vzali se v Kalifornii 24. října 2008, jen několik dní předtím, než byl přijat zákon zakazující sňatky osob stejného pohlaví.

Foto: NBC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Julia Paul Child 2022 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů