David Krumholtz

David Krumholtz

Celé jméno: David Krumholtz
Místo narození: Queens, New York City, New York, USA
Známé projekty: Zahulíme, uvidíme, Numb3rs, The Deuce

Datum narození: 15.5.1978 (46 let)

David Krumholtz je americký herec, který se narodil roku 1978 v New Yorku. Jeho otcem je pošťák Michael Krumholtz, zatímco jeho matka Judy Krumholtz se živí jako zubní sestra. Pochází z židovské rodiny, přičemž jeho prarodiče pocházejí z Polska a Maďarska. Má o šest let starší sestru Dawn.

K herectví se dostal relativně brzy, protože už jako malý chlapec zkoušel získávat nejrůznější role. Své první proto ukořistil už ve svých 15 letech. A nebyly to žádné malé, objevil se totiž ve výrazných vedlejších rolích filmů Život s Mikeym a Addamsova rodina 2.

Následně se roku 1994 objevil v seriálu Monty, kde si zahrál Davida Richardsona. Poté se věnoval především studiu, a proto jeho další větší role přišla až roku 1997, kdy ztvárnil Billyho Kulchaka v seriálu Chicago Sons. Následně měl role i v seriálu The Closer a filmu Brloh v Beverly Hills.

Roku 1999 zazářil ve vysokoškolské komedii 10 důvodů proč tě nenávidím, kde si zahrál vychytralého studenta Michaela Eckmana. Poté zamířil do filmů Ulice New Yorku, Santa Claus 2 a Dvě na jednoho a seriálů The Trouble with Normal a ER.

V dalších letech množství rolí ubývalo, nicméně i tak stále hrál výrazné postavy. Objevil se například v seriálu The Lyon's Den či ve filmu Serenity, Bobby. Znám je také díky trilogii Zahulíme, uvidíme, ve které si zahrál Goldsteina.

Onen zmiňovaný úbytek rolí byl zapříčiněn především tím, že se herec od roku 2005 věnoval seriálu Numb3rs. V něm až do roku 2010 pravidelně vystupoval jako Charlie Eppes, který tu představoval ústřední postavu. Tato role ho zároveň proslavila nejvíce.

Po seriálu Numb3rs už tolik nevystupoval ve filmech, věnoval se totiž více seriálům. Výrazné role sehrála například v The Playboy Club, The Newsroom, Partners, Men at Work, What's Your Emergency, Gigi Does It, Mom a The Good Wife.

Od roku 2015 se zároveň více věnuje i dabování, jeho hlas jsme mohli zaslechnout například v All Hail King Julien. Poté se od roku 2017 začal pravidelně objevovat v seriálu The Deuce, kde si zahrál režiséra a tvůrce Harveyho Wassermana. Kromě toho se v té době věnoval i seriálu Living Biblically, kde se objevil jako Gil Ableman.

Roku 2010 si vzal za ženu herečku Vanessu Britting, se kterou má dceru Pemmu Mae a syna Jonase. Roku 2011 mu byla diagnostikována rakovina štítné žlázy, nicméně tu následující rok dokázal porazit. I přesto však měl v letech 2017–2018 problémy s váhou, což šlo vidět v seriálu The Deuce. Zatímco v první řadě měl nadváhu, která byla napsána pro jeho roli, tak na začátku druhé řady výrazně zhubl. Tato výrazná změna byla zapříčiněna následky vyléčené rakoviny.

Foto CC BY-SA 2.0 MingleMedi­aTVNetwork, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Deuce Harvey Wasserman 2017 2019 3

Filtr seriálů