David Pasquesi

David Pasquesi

Celé jméno: David Pasquesi
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Známé projekty: The Book of Boba Fett, Veep, Lodge 49

Datum narození: 23.12.1960 (63 let)

David Pasquesi je americký herec a spisovatel pocházející z Chicaga. Pasquesi má dva sny. Je čestným členem chicagské divadelní skupiny Second City, kde se mimo jiné seznámil se svým dlouholetým přítelem Mitchem Rousem, se kterým se následně potkal i na natáčení seriálu Factory v roce 2008, což stále patří mezi jeho nejzajímavější projekt kariéry.

S hraním Pasquesi začal v roce 1987. Přesto to chvíli trvalo, než divadlo, které mu již od střední školy přirostlo k srdci, vyměnil za film a seriály. Zpočátku mu trvalo nakopnout jeho hereckou kariéru a v 90. letech minulého století se potloukal v menších rolích. Dá se říci, že první průlom přišel až v roce 1996 v seriálu Common Law, kde si střihl Henryho Becketta.

Následovala role v Strangers with Candy, posléze další důležité již ve zmíněném seriálu Factory. Další vlna úspěchu přišla až v roce 2011 se seriálem Boss. Ambiciózního doktora si zahrál zase v seriálu Doktorka podsvětí. Herecky se Pasquesimu žije až poměrně v důchodovém věku, tam se našel postupně v rolích v seriálech Veep, Lodge 49, Escape from Virtual Island či v The Book of Boba Fett.

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Book of Boba Fett Majordomus starosty 2021 2022 1

Filtr seriálů