Debra Messing

Debra Messing

Celé jméno: Debra Lynn Messing
Místo narození: Brooklyn, New York City, New York, USA
Známé projekty: Will & Grace, Smash

Datum narození: 15.8.1968 (51 let)

Debra se narodila velmi všestranně zaměřené Sandře (rozené Simons), která pracovala jako profesionální zpěvačka, bankéřka či obchodnice s nemovitostmi a prodavači bižuterie Brianovi Messingovi v newyorském Brooklynu. Ve třech letech se s rodiči a starším bratrem Brettem, přestěhovala do East Greenwich. Svého manžela, Daniela Zelmana, herce a scénáristu, potkala první den na newyorské universitě v roce 1990, vzali se o deset let později, 3. září 2000. V dubnu 2004 se jim narodil syn Roman Walker Zelman. Od prosince 2011 žijí odděleně.

Svou kariéru započala Debra už na střední škole, když vystupovala ve školních muzikálových představeních Annie a Grease (Pomáda) a nebrala je na lehkou váhu, protože ještě brala lekce tance, zpěvu a hraní.


I když ji rodiče v jejím snu velmi podporovali, trvali však na dokončení studií, předtím, než se rozhodne pro herectví jako kariéru, a tak se přihlásila na Brandeis University ve Walthamu v Massachusetts, kde během svého prvního roku studovala britské divadlo a tato zkušenost ji utvrdila v její touze hrát. V roce 1990, po ukončení studií s bakalářským titulem, dostala nabídku na studium v elitním programu Graduate Acting Program v New York Universitys Tisch School of the Arts, na universitě, která bere přibližně patnáct studentů ročně, odkud opět o tři roky později odcházela s diplomem v ruce.

První filmový debut nastal ve filmu A Walk in the Clouds, kde hrála nevěrnou manželku hlavní postavy Paula Suttona (Keanu Reeves) a díky němuž ji Fox obsadil do televizního sitcomu Ned & Stacey, který se dožil dvou sérií.

V roce 1998 hrála hlavní roli bio-anthropoložky Sloan Parker v dramatickém scifi seriálu Preyna stanici ABC. Během natáčení jí její agent nabídl scénář k Pilotnímu dílu seriálu Will & Grace. I když měla v plánu si vzít nějaký čas od hraní volno, scénář ji natolik zaujal, že přišla na konkurz na roli Grace Adlerové a porazila svou konkurentku Nicollette Sheridan, která se později v se-riálu objevila jako guest-star a Graceina rivalka. Seriál, s Ericem McCormackem, Megan Mullally a Seanem Hayesem, se stal světovým hitem trvajícím osm let a z Debry se stala hvězda. V roce 2017 byl seriál opět obnoven s původním obsazením a stále běží do dnes.

Zahlédnout jste ji mohli i v několika filmech jako Hollywood Ending od Woodyho Allena, The Mothman Prophecies či Along Came Polly (Riskni to s Polly). První hlavní filmovou roli si nakonec střihla v The Wedding Date (Dokonalá partie), kde se objevila po boku Dermota Mulroney, Amy Adams či Jacka Davenporta.

Za účast v televizní minisérii The Starter Wife, byla nominována na cenu Emmy v kategorii Mimořádný ženský herecký výkon (Outstanding Lead Actress in a Miniseries or Movie). Tuto roli si zopakovala i v seriálovém pokračování, které se dočkalo 10 epizod.

V roce 2010 se objevila v pilotu seriálu Wright vs. Wrong, ale ABC ho nakonec ani v plnohodnotný seriál nevybrala. Teprve o rok později se na ni usmálo štěstí na stanici NBC, když získala roli v seriálu z muzikálového prostředí Smash jako textařka Julie.

Zajímavosti

Debra je židovka. Má ruské a polské předky.
V roce 2002 byla časopisem People Magazine jmenována mezi „50. nejkrásnějšími lidmi světa“.
V roce 2003 ji časopis TV Guide vybral jako „Nejlépe oblékanou ženu“.
Je alergická na květiny a parfémy.
Má ráda hazardní hry, obzvláště blackjack.
Když byla těhotná, stále bylo natáčení šesté série Will & Grace v plném proudu. Na place pobývala do šestého měsíce. Po porodu se po třech měsících vrátila zpátky na natáčení předposlední sedmé série.


Hraje v

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z