Debra Messing

Debra Messing

Celé jméno: Debra Lynn Messing
Místo narození: Brooklyn, New York City, New York, USA
Známé projekty: Will & Grace, Smash

Datum narození: 15.8.1968 (55 let)

Debra se narodila velmi všestranně zaměřené Sandře (rozené Simons), která pracovala jako profesionální zpěvačka, bankéřka či obchodnice s nemovitostmi a prodavači bižuterie Brianovi Messingovi v newyorském Brooklynu. Ve třech letech se s rodiči a starším bratrem Brettem, přestěhovala do East Greenwich. Svého manžela, Daniela Zelmana, herce a scénáristu, potkala první den na newyorské universitě v roce 1990, vzali se o deset let později, 3. září 2000. V dubnu 2004 se jim narodil syn Roman Walker Zelman. Od prosince 2011 žijí odděleně.

Svou kariéru započala Debra už na střední škole, když vystupovala ve školních muzikálových představeních Annie a Grease (Pomáda) a nebrala je na lehkou váhu, protože ještě brala lekce tance, zpěvu a hraní.

I když ji rodiče v jejím snu velmi podporovali, trvali však na dokončení studií, předtím, než se rozhodne pro herectví jako kariéru, a tak se přihlásila na Brandeis University ve Walthamu v Massachusetts, kde během svého prvního roku studovala britské divadlo a tato zkušenost ji utvrdila v její touze hrát. V roce 1990, po ukončení studií s bakalářským titulem, dostala nabídku na studium v elitním programu Graduate Acting Program v New York Universitys Tisch School of the Arts, na universitě, která bere přibližně patnáct studentů ročně, odkud opět o tři roky později odcházela s diplomem v ruce.

První filmový debut nastal ve filmu A Walk in the Clouds, kde hrála nevěrnou manželku hlavní postavy Paula Suttona (Keanu Reeves) a díky němuž ji Fox obsadil do televizního sitcomu Ned & Stacey, který se dožil dvou sérií.

V roce 1998 hrála hlavní roli bio-anthropoložky Sloan Parker v dramatickém scifi seriálu Preyna stanici ABC. Během natáčení jí její agent nabídl scénář k Pilotnímu dílu seriálu Will & Grace. I když měla v plánu si vzít nějaký čas od hraní volno, scénář ji natolik zaujal, že přišla na konkurz na roli Grace Adlerové a porazila svou konkurentku Nicollette Sheridan, která se později v se-riálu objevila jako guest-star a Graceina rivalka. Seriál, s Ericem McCormackem, Megan Mullally a Seanem Hayesem, se stal světovým hitem trvajícím osm let a z Debry se stala hvězda. V roce 2017 byl seriál opět obnoven s původním obsazením a stále běží do dnes.

Zahlédnout jste ji mohli i v několika filmech jako Hollywood Ending od Woodyho Allena, The Mothman Prophecies či Along Came Polly (Riskni to s Polly). První hlavní filmovou roli si nakonec střihla v The Wedding Date (Dokonalá partie), kde se objevila po boku Dermota Mulroney, Amy Adams či Jacka Davenporta.

Za účast v televizní minisérii The Starter Wife, byla nominována na cenu Emmy v kategorii Mimořádný ženský herecký výkon (Outstanding Lead Actress in a Miniseries or Movie). Tuto roli si zopakovala i v seriálovém pokračování, které se dočkalo 10 epizod.

V roce 2010 se objevila v pilotu seriálu Wright vs. Wrong, ale ABC ho nakonec ani v plnohodnotný seriál nevybrala. Teprve o rok později se na ni usmálo štěstí na stanici NBC, když získala roli v seriálu z muzikálového prostředí Smash jako textařka Julie.

Zajímavosti

Debra je židovka. Má ruské a polské předky.
V roce 2002 byla časopisem People Magazine jmenována mezi „50. nejkrásnějšími lidmi světa“.
V roce 2003 ji časopis TV Guide vybral jako „Nejlépe oblékanou ženu“.
Je alergická na květiny a parfémy.
Má ráda hazardní hry, obzvláště blackjack.
Když byla těhotná, stále bylo natáčení šesté série Will & Grace v plném proudu. Na place pobývala do šestého měsíce. Po porodu se po třech měsících vrátila zpátky na natáčení předposlední sedmé série.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Smash Julia Houston

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů