Denise Gough

Denise Gough

Celé jméno: Denise Gough
Místo narození: Ennis, Irsko
Známé projekty: Under the Banner of Heaven, Andor, Casualty

Datum narození: 28.2.1980 (44 let)

Denise Gough je irská herečka, která se narodila do velice početné rodiny. Její otec pracoval jako elektrikář. Jelikož Denise je sedmou z dvanácti sourozenců, asi netřeba říkat, čím se živila matka. Ta ustavičně rodila děti a na nějakou práci nebyl čas. Denise není jedinou herečkou v rodině. Štěstí se usmálo i na Kelly, mladí sestru, která se narodila v roce 1987.

Jelikož početná rodina žila v malém domě, Denise Gough již v patnácti letech rodinu opustila a odstěhovala se do Londýna. Zpočátku to nebylo za prací, ale kvůli chlapci, do kterého se bezmezně zamilovala. Následně Gough objevila lásku v herectví a vzala víkendové hodiny hraní, kde vypilovávala svůj talent. V roce 1986 se poprvé objevila v seriálu Casualty.

Denise Gough je silnou bojovnicí za práva žen nejen v hereckém světě. Sama protěžovalo to, aby muži i ženy měli stejné šance na úspěch na castinzích, kde to občas bylo podle slov herečky nespravedlivé. Gough nekouří a ani nepije alkohol. V roce 2022 dostala jednu z hlavních rolí v seriálu Andor. Pamatovat si ji můžeme i z mini-série Under the Banner of Heaven.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Andor Dedra Meero 2022 2022 1

Filtr seriálů