DeVaughn Nixon

DeVaughn Nixon

Celé jméno: DeVaughn Walter Nixon
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Maturiťák, The Secret Life of the American Teenager

Datum narození: 8.7.1983 (41 let)

Herec DeVaughn Nixon se narodil roku 1983 v Los Angeles, kde taktéž vyrůstal. Jeho otcem je bývalý basketbalista Norm Nixon, zatímco jeho nevlastní matkou je herečka a tanečnice Debbie Allen. Díky sňatku těchto dvou má DeVaughn dva nevlastní sourozence – tanečnici Vivian Nixon a basketbalistu Normana Ellarda Nixona Jr.

Herectví se věnuje už odmala, své první role totiž získal už v době, kdy mu bylo pouhých sedm let. Jako malý se podílel například na filmech Terminátor 2: Den zúčtování, Extáze, Osobní strážce, Bébé's Kids či Sugar Hill.

V letech 1993–2001 se herectví nevěnoval vůbec, protože studoval a poté si našel práci v bance. To ho však moc nebavilo, a tak se vrátil k herectví. Návrat měl však těžký – byl sice obsazován, ale jen do malých roliček.

Dařit se mu začalo až těsně před rokem 2010, v té době si totiž zahrál větší role v seriálech MacKenzie Falls, Sonny with a Chance, The Hard Times of RJ Berger, Kendra a The Secret Life of the American Teenager. Kromě toho se roku 2011 objevil v komedii Maturiťák, kde si střihl jednu z hlavních rolí.

Následně se opět objevoval především v seriálech, nicméně v nich neměl nijak velké role. Jeho poslední velkou rolí je postava Daria Davise, kterého si v letech 2017–2019 zahrál v seriálu Runaways.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Runaways Darius Davis 2017 2019 3

Filtr seriálů