Donald Gibb

Donald Gibb

Celé jméno: Donald Richard Gibb
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Pomsta šprtů, 1st & Ten, Krvavý sport, Step by Step

Datum narození: 4.8.1954 (69 let)

Donald Gibb je americký herec, který se narodil roku 1954 v New Yorku. Vyrůstal v Kalifornii, kde se vzdělával na Notre Dame High School. Díky tomu, že mu šel basketbal, si vysloužil stipendium na University of New Mexico. Následně začal studovat na University of San Diego, kde se věnoval basketbalu i americkému fotbalu.

Jeho kariéra by byla zřejmě naprosto jiná, kdyby se nezranil během autonehody. V té době hrál již americký fotbal profesionálně, a to za San Diego Chargers, ve kterém byl však chvíli. Zranění ho připravilo o jeho sportovní kariéru, a proto zkusil kariéru herce.

Herectví se věnuje od roku 1980, přičemž na začátku své kariéry byl obsazován především do různých nepojmenovaných postav. Už tehdy však byl obsazován do rolí, které hrál i později. Herec totiž často hraje různé vyhazovače, vězně, kriminálníky a podobné typy.

První velké role se dočkal roku 1984, kdy byl obsazen do filmu Pomsta šprtů jako Ogre. Tuto postavu si zahrál i v nadcházejících dvou pokračováních, které však již nebyly tak úspěšné jako původní film. Dále je znám i z filmů Krvavý sport, ve kterých se objevil jako Ray Jackson. Zatímco první díl měl premiéru roku 1988, tak druhý až roku 1996.

Z dalších filmů zmiňme ještě například Američtí tygři či Síla diamantů, ve kterých se také objevil. Herec se však nevěnuje pouze filmům, vidět jsme ho mohli i v několika seriálech. V letech 1985–1991 se poměrně hojně věnoval seriálu 1st & Ten, ve kterém ztvárnil Leslieho Crunchnera.

Zapamatovat jsme si ho mohli i díky seriálu Step by Step, ve kterém se roku 1993 objevil jako Řezník. Později si tu zahrál ještě v letech 1997–1998, nicméně zde se už jeho postava jmenovala Moose. Není jisté, zda se jednalo o novou či stejnou postavu, ale svým způsobem by mohlo jít o tu stejnou.

Po roli v seriálu Step by Step se hraní věnoval i nadále, nicméně získával už jen epizodní role v různých seriálech. Svou zatím poslední roli získal roku 2011, takže je možné, že již ukončil svou kariéru.

Od roku 1981 je jeho manželkou Jacqueline Bauer, se kterou má jedno dítě. Aktuálně bydlí se svou rodinou v Chicagu, kde vlastní pivovar. Jen výjimečně ho lze vidět bez plnovousu, stalo se tak například v prvním filmu Pomsty šprtů.

Foto: American Stonehenge Films


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Step by Step Řezník / Moose 1993 1998 3

Filtr seriálů