Dong-seok Lee

Dong-seok Lee

Celé jméno: Dong-seok Lee
Místo narození: Jižní Korea
Známé projekty: Eternals, 38 Task Force, The Neighbor

Datum narození: 1.3.1971 (53 let)

Dong-seok Lee pochází z Jižní Koreji. Občanem USA se stal až v osmnácti letech, kdy jeho rodiče emigrovali z Asie. Jelikož se jeho pravé jméno špatně vyslovovalo, často se herci říká pouze Don Lee, což je pro Američany mnohem lépe zapamatovatelné, doma má ale ještě přezdívku Ma Dong Seok.

Počátek své filmové a seriálové kariéry soustřeďoval především v Asii, kde získal i někoik filmových cen, následně začal být známým i v Americe. Pokud se budeme bavit o seriálech, herce si lze pamatovat z 38 Task Force, kde ztvárnil Baeka Sung-ila. Úspěch také slavil ve vedlejších rolích v projektech jako jsou The Neighbor, Nameless Gangster: Rules of the Time či The Unjust.

Kromě záliby v herectí má Don Lee rád i bojové sporty, konkrétně MMA. Chvíli byl taktéž trenérem bojovníků Marka Colemana a Kevina Randlemana, nyní se sportu stále věnuje, ale pouze již okrajově. Velký úspěch taktéž slavil i s filmem Eternals, kde ztvárnil jednu z hlavních rolí – Gilgameshe. Jeho postava se ale nejspíše v dalších filmech MCU již neobjeví.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Gilgamesh 2021 2021 1

Filtr seriálů