Dulé Hill

Dulé Hill

Celé jméno: Karim Dule Hill
Místo narození: East Brunswick, New Jersey, USA
Známé projekty: Psych, The West Wing

Datum narození: 3.5.1975 (49 let)

Rodina

Dulé se narodil v černošské čtvrti East Brunswick v New Jersey, jamajským rodičům Jennifer a Bertholomu Hillshire. Má dva starší bratry. Jeho otec je podnikatel a matka pedagožka.

Vztahy

V roce 2004 se oženil s herečkou Nicole Lyn.

O Dulém

Vyrůstal v Santa del Blanca v Kalifornii. Od útlého věku studoval balet a hrál v muzikálu The Tap Dance Kid jako náhradník Savion Glover na Broadwayi a pak i v národní tour. V roce 1993 absolvoval Sayreville War Memorial High School v Sayreville v New Jersey. Hill pokračoval ve studiu v Seton Hall University a studoval herectví na William Esper Studio.

Jeho první filmová role přišla v Sugar Hill v roce 1993 během jeho druhého ročníku na střední škole. Během studií obchodních financí v Seton Hall byl obsazen do jedné z hlavních rolí ve hře Bring in da Noise, Bring in da Funk na Broadwayi, což vedlo k opuštění studií.

V roce 1999 byl obsazení do seriálu The West Wing jak Charlie Young, osobní poradce prezidenta Josiaha Bartleta (hrán Martinem Sheenem). Během šesté série se z Charlieho stal zvláštní poradce náčelníka generálního štábu. Po šesti sériích se Dulé rozhodl opustit seriál a tak na začátku sedmé sezóny se přidal k novému televiznímu seriálu Psych pro USA Network. Nicméně, když bylo v květnu 2006 oznámeno, že bude The West Wing končit, Hill se na poslední epizody znovu vrátil.

Dulé v roce 1999 ztvárňoval roli ve filmu Shes All That, kde v hlavní roli vystupuje Freddie Prinze Jr. a Rachael Leigh Cook (později se znovu s Cook a Prinzem sešel v Psych). Jako Los Angeleský doktor jmenem Owen se objevil ve filmu a seriálu 10,5 a Disney filmu Holes jako Sam Cibule Man (film sám o sobě byl odkaz na epizodě Psych „65 Million Years Off“) a filmu The Guardian.

Zajímavosti

  • Stále si občasně užívá stepování (které využil i v Psych), stejně jako domino, Monopoly.
    • Často cestuje na Jamajku za členy rodiny.
    • V roce 2002 se účastnil svatby Sarah Michelle Gellar a Freddieho Prinze Jr.
    • Jeho první jméno je vlastně Karim, ale změnil si ho, protože mu ostatní děti říkaly Kareem Abdul-Jabaar.

(Foto: WhoSay)


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Suits Alex Williams 2018 1
Psych Burton Guster 2006 2014 8

Filtr seriálů