Ed Quinn

Ed Quinn

Celé jméno: Arthur Edward Quinn
Místo narození: Berkeley, Kalifornie, USA
Známé projekty: Eureka, Mistresses, 2 Broke Girls, The Oval

Datum narození: 26.2.1968 (56 let)

Ed Quinn je americký herec, který se narodil roku 1968 v Berkeley, kde vyrůstal společně se svými třemi sourozenci (sestry Mary a Lizzy a bratr Joseph). Vzdělával se na St. Mary's College High School, odkud zamířil na University of California. Zde se mimo jiné věnoval hraní ragby.

Původně ho herectví nijak nezajímalo, spíše se zajímal o hudbu a po vystudování vysoké škole začal cestovat po světě, protože se z něj stal model. Jakmile se však vrátil zpátky do USA, tak se začal věnoval herectví, ve kterém se nakonec brzy prosadil.

Svou první roli získal roku 1999, přičemž brzy poté se objevil ve výraznějších vedlejších rolích seriálů Young Americans a Jack & Jill. Následně získal několik filmových rolích, a proto se objevil například v Beeper, House of the Dead 2 a Soused.

Po krátkém účinkování v seriálu CSI: NY získal velkou roli v seriálu Eureka, kde se v letech 2006–2008 pravidelně objevoval jako charismatický Nathan Stark. Později se sem roku 2010 vrátil na ještě jeden díl. Následně se objevil ve filmech The Caller, Behemot, Vlkodlak: Bestie mezi námi, Soudný den vánoční a Navy Seals vs. Zombies.

Od roku 2015 se věnuje především seriálům. Po výrazné roli v seriálu Mistresses, kde ztvárnil Aleca Adamse, si zahrál i v seriálech Revenge a Faking It. V letech 2016–2017 působil v seriálu 2 Broke Girls, kde si zahrál pohledného svalovce a boháče Randyho.

V letech 2018–2020 se poměrně často věnoval roli Maxe Ferrara, kterého si zahrál v seriálu One Day at a Time. Mnohem více však vystupoval v seriálu The Oval, kde od roku 2019 hraje Huntera Franklina.

Co se týče jeho hudební kariéry, tak byl součástí skupiny ScatterGood, kde hrál na kytaru a zpíval. Kromě toho vydal i své vlastní CD s názvem Quinn. Od roku 2008 je jeho manželkou producentka Heather Courtney-Quinn.

Foto: Universal


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Mistresses (US) Dr. Alec Adams 2015 2016 2
Eureka Nathan Stark 2006 2010 4

Filtr seriálů