Eden Espinosa

Eden Espinosa

Celé jméno: Eden Erica Espinosa
Místo narození: Anaheim, Kalifornie, USA
Známé projekty: Tangled: The Series

Datum narození: 2.2.1978 (46 let)

Eden Espinosa je americká zpěvačka a divadelní herečka, která má mexické předky. Již ve třech letech začala zpívat a hrát začala v pěti letech. Své písně začala nahrávat v deseti letech. Navštěvovala střední školu v Canyon, kde si také zahrála ve školní hře West Side Story.

Po maturitě pracovala v zábavních parcích, jako jsou Disneyland a Universal Studios. Byla také součástí divadelní skupiny The Young Americans, která má základnu v jižní Kalifornii a pořádá vystoupení po celém světě.

Espinosa se na Brodwayi objevila poprvé v muzikálu Wicked v roce 2003, kde ztvárnila Elphabu. Dále si zahrála v muzikálu Brooklyn, divadelní hře Rent, dále ve hře Flora the Red Menace, muzikálu Dreamstuff, Popelce, Rain a v produkci Evita.

V roce 2012 začala nahrávat svoje první hudební album s názvem Look Around, které po vydání získalo několik různých cen. V roce 2015 ohlásila, že pracuje na svém druhém albu, které vyšlo následující rok.

Na televizních obrazovkách jsme Eden mohli vidět v seriálech Law & Order, Robot Chicken a Dog Whisperer. Svůj hlas pak propůjčila postavám v seriálech Titan Maximum, Elena of Avalor a Tangled: The Series.

Foto Public Domain Melesse Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Tangled Cassandra 2017 2020 2

Filtr seriálů